Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Expozícia je spracovaná do 16 zaujímavých a pútavých videí, ktorých skutočným skvostom je unikátna panoramatická projekcia s 12 metrovou zaoblenou plochou, pre ktorú bol na mieru vytvorený a natočený emotívny príbeh z čias SNP.

V interaktívnej sekcii sa môžu návštevníci ocitnúť priamo vo vojnovom zákope a byť súčasťou
skutočného boja o prežitie. V rámci výstavy je možné vzhliadnuť vzácne archívne video zábery a vypočuť si autentické audio nahrávky so spomienkami priamych účastníkov a výpovede osobností, ktoré sa o Povstanie
zaslúžili. Expozícia fyzicky obsahuje len tri exponáty – pušku vz. 24, štábne vozidlo Mercedes 170V, horský kanón vz .15, o ktorých sú všetky informácie spracované do digitálnej podoby.

„Cieľom výstavy je priblížiť návštevníkom život a dobu SNP v jedinečnom digitálnom prevedení, ktoré v takomto rozsahu na Slovensku ešte nebolo“ povedal riaditeľ Ústavu technológii a inovácií Peter Matuška, ktorý je zodpovedný za kreatívnu a technickú časť výstavy.

„Z technického hľadiska sa expozícia skladá z 9tich projekčných plôch, ktorých ovládanie je možné z akéhokoľvek miesta na svete, stačí internetové pripojenie“ dodal Matuška. Výstava si vyžiadala náklady okolo jedného milióna eur, boli nutné stavebné úpravy a zakúpenie najmodernejšej techniky a programov. Na samotnú realizáciu výstavy mal projektový tím necelé tri mesiace a pracovalo na nej niekoľko desiatok ľudí.

Značky: