Viaceré služby Facebooku nefungujú: Problémy hlásia celosvetovo

0

Nie je jasné o čo presne ide.

Problémy s komunikáciou cez Messenger sme zaznamenali aj u nás v redakcii. V obmedzenom režime sú pritom aj ďalšie služby, ktoré Facebook vlastní. Medzi nimi sa nachádza aj Instagram a WhatsApp. Viaceré správy naznačujú, že problémy sa začali objavovať plošne už ráno a najviac sú dotknuté práva spomínané služby Messenger, Instagram a WhatsApp.

O rozsahu tohto problému informuje aj Downdetector, ktorý vyjadruje rozsah problémov dotknutých služieb. Instagram sa pritom stretáva s problémami s informačnými kanálmi, príbehmi a zverejňovaním správ.

Downdetector naznačuje, že medzi najviac postihnuté lokality patrí Spojené kráľovstvo a aj ostatná Európa. V USA sa problém nemusel prejaviť z dôvodu nočného režimu, čo sa môže zakrátko zmeniť. Spoločnosť Facebook v čase zverejnenia problémov nevydala žiadne vyjadrenie.

Najvyššia koncentrácia nefungujúcich služieb je zatiaľ hlásená v Európe, ale výpadky sa nevyhli ani ostatných regiónov, vrátane Ázie, Austrálie a Severnej Ameriky.

Zdroj: AndroidCentral

Prečítajte si aj:

Telekom spúšťa komerčnú prevádzku 5G. Kde bude dostupná a na čom pobeží?

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár