Viacero používateľov iPhonu X hlási problém so „zelenou čiarou smrti“

0

Od začiatku predaja nového iPhone X ubehlo len pár dní a už sa ukazujú prvé veľké problémy s ich displejmi.

Prvým hardvérovým nedostatkom nového smartfónu s cenovkou presahujúcou 1300 eur je tzv. „zelená čiara smrti“. Majitelia iPhonu X tak pomenovali chybu, ktorá sa objavuje v súvislosti s osadeným OLED displejom, ktorý pre Apple vyrobila spoločnosť Samsung

Chyba spočíva v tenkom zelenom pásiku, ktorý sa objavuje v pravej strane displeja od vrchu až na dol. Zelený pásik nezmizne ani po reštarte zariadenia, či iných pokusoch o odstránenie chyby v domnení, že je softvérová.

Podobný problém sa vyskytoval aj u Samsungu Galaxy S7, čo len pridáva viac na dôveryhodnosti, že sa jedná o hardvérovú chybu spôsobenú dodanými displejmi od Samsungu. Takéto problémy sú však zriedkavé. Apple o probléme skrz používateľov Twitteru už vie. Nešpecifikoval však dôvod prečo sa tak deje. Jednému z majiteľov cez Twitter už odporučil aj bezplatnú výmenu zariadenia v Apple Store.

Zdroj: Mashable

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Rozbaľujeme iPhone X a ukazujeme, ako vlastne funguje!

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár