Generálny riaditeľ spoločnosti upozorňuje používateľov na alternatívy potom, ako WhatsApp oznámil úpravy pravidiel na ochranu súkromia.

Viber vyjadruje svoj nesúhlas s úpravami v oblasti ochrany súkromia používateľov. Aplikácia WhatsApp ešte donedávna umožňovala nezdieľať telefónne číslo s Facebookom, teraz to ale bude povinné. Používatelia musia s novými podmienkami súhlasiť do 30 dní, inak nebudú môcť svoj účet používať.

Najnovšia aktualizácia dokončila začlenenie WhatsApp do Facebooku. WhatsApp a Facebook sa tak stávajú jednou platformou a používatelia tak budú monetizovaní viac než predtým. To by malo byť varovanie pre tých, ktorí chcú komunikovať v súkromí. Viber sa sústredí na implementáciu funkcií, ktoré používateľom zaistia bezpečnosť a súkromie pre ich dáta.

Tieto funkcie zahŕňajú:

  • Prednastavené šifrovanie na oboch stranách komunikácie pre súkromné hovory a chaty, nie je potreba to akokoľvek nastavovať. Je to jednoduché a jasné: nikto nemá prístup k hovorom a konverzáciám, okrem účastníkov. Ani Viber.
  • Doručené správy nie sú ukladané a záloha na Cloude je defaultne vypnutá: Používatelia, ktorí si chcú zálohovanie na cloude aktivovať, tak môžu urobiť. Viber ale neuchováva kópie správ a hovorov.
  • Súkromie: Viber ponúka bezpečnostné funkcie, ktoré umožňujú posielať správy, ktoré sa samy zničia alebo mať celé konverzácie uzatvorené ako tajné a umožňovať prístup len s použitím PIN kódu.
  • Žiadne dáta používateľov nie sú zdieľané s Facebookom: Viber ukončil všetky obchodné vzťahy s Facebookom. Žiadne informácie tak nie sú a nebudú s Facebookom zdieľané.

Najnovšia aktualizácia v podmienkach ochrany súkromia WhatsApp úplne potláča význam slova „súkromie“. Poukazuje nielen na to, ako málo súkromie používateľov pre WhatsApp znamená, ale je tiež dôkazom, že takéto správanie voči používateľom môžeme očakávať aj v budúcnosti. Dnes som viac ako kedykoľvek predtým hrdý na to, akú ochranu súkromia ponúka Viber a rád by som všetkým ponúkol, aby svoju komunikáciu presunuli na Viber, kde sú viac než obyčajným zdrojom dát, ktoré sa predajú tomu, kto ponúkne najviac,“ povedal generálny riaditeľ Rakuten Viber Djamel Agaoua.

Zdroj: Viber

Prečítajte si aj:

Podmienky pre WhatsApp sa menia: Čo všetko o vás zbiera?

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.