Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Medzinárodná výmena skúseností pri implementácii Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj na národnej a regionálnej úrovni je jednou z tém, o ktorých bude diskutovať podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši v rumunskej Bukurešti. Na konferencii na vysokej úrovni, ktorá sa koná v rámci rumunského predsedníctva v Rade EÚ, priblíži slovenské skúsenosti s implementáciou Agendy 2030 pre trvalo udržateľný rozvoj.

Vicepremiér Richard Raši vystúpi v  úvodnom paneli konferencie  s názvom “Učenie sa od seba – osvedčené postupy”, ktorý bude zameraný na výmenu medzinárodných skúseností pri implementácii Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj. Na konferenciu sa chystá s viacerými bodmi, ktoré chce predniesť. Venovať sa bude dôležitosti zapájania najmä mladej generácie do tém trvalo udržateľného rozvoja a dôležitosti výmeny osvedčených postupov medzi jednotlivými štátmi.

Okrem neho v paneli bude diskutovať napríklad minister pre medzinárodný rozvoj Veľkej Británie Rt. Hon. Lord Bates, vysoká komisárka pre Agendu 2030 Španielska Cristina Gallach, národný koordinátor Ministerstva zahraničných vecí Holandska Hugo von Mejinfeldt či riaditeľ odboru udržateľného rozvoja a prírodných zdrojov z rakúskeho Ministerstva pre udržateľnosť a turizmus Hugo von Mejinfeldt. Za rumunskú stranu sa konferencie zúčastní aj štátny poradca a vedúci oddelenia udržateľného rozvoja na Úrade vlády László Borbély, ktorý bude panelovú diskusiu moderovať. Lászlá Borbélyho vicepremiér Richard Raši pozval na medzinárodnú konferenciu o Agende 2030, ktorá sa uskutoční 30. mája 2019 v Bratislave.

Značky: