Ak poznáte zaoceánske lety v ekonomickej triede, asi viete, čo je to prežiť viac ako 8 hodinové trápenie. Pri cenách dnešných leteniek toho jednoducho veľa nedostanete, pokiaľ si teda finančne netrúfate na triedu biznis. Lietanie na dlhú vzdialenosť je obyčajne nepohodlné a unavujúce.

Sedadlo_nowat

Nový patent, ktorý si nechal registrovať Boeing, ale môže podmienky v ekonomickej triede vylepšiť. Ide o ruksak, ktorý sa zmestí pod sedadlo na miesto, kde je uložená aj plávajúca vesta. Tento ruksak ale obsahuje zariadenie, ktoré sa dá uspôsobiť tak, že pasažier si má kde zložiť hlavu a nahnúť sa dopredu. Môže tak oddychovať  pohodlnejšie, ako je to pri sedení v kresle. Lietanie by tak malo byť príjemnejšie preto, lebo je vyššia šanca zaspať. Zariadenie má zatiaľ názov “Cuddle Chair,” .

Pasažier si potom vytiahne ruksak spod sedadla, dá zariadenie do vhodnej polohy, pripevní popruhy k operadlu, vloží hlavu do vyhradeného priestoru a prednou časťou sa naváži na podložku. Tu je video, ako to má celé fungovať:

V realite tu však vzniká veľa otázok. Predovšetkým, keď si pasažieri pri uličke nasadia toto zariadenie a zaspia, ako to bude s cestujúcimi pri okienku, ak potrebujú napr. prejsť na toaletu. Ďalej ako to bude s hygienou – hlavne v priestore hlavy by to chcelo jednorazové návleky, čo ďalej zvýši cenu letenky. Otázne je, či sa naozaj pod všetky sedadlá zmestí takýto ruksak. Patent bol však podaný a aj keď to automaticky neznamená, že sa s ním vôbec niekedy stretnete v lietadlách, šanca tu je.

Zdroj: Travel and Leisure

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.