Lenovo ukázalo nové telefóny.

Na tlačovej konferencii firmy Lenovo boli predstavené viaceré novinky, ktoré prichádzajú na slovenský trh na jar a leto. My sme si vybrali tri modely, ktoré asi najlepšie charakterizujú trend u tohto výrobcu. Pripomeňme ešte, že Lenovo je vo svetovom meradle tretí najväčší výrobca smartfónov (za Samsungom a Apple) na svete a jeho neustále rastie. Pozrite si aj rozhovor s Marekom Tóthom o týchto telefónoch.

Lenovo teda pokračuje v trende priniesť na Slovensko výkonné telefóny s batériou s vysokou kapacitou a agresívnou cenou.

Rebricek

Za prvý kvartál roku 2015 tak Lenovo predalo až 33 165 kusov telefónov. Na tlačovej konferencii tomuto trendu asi najviac vyhovoval model P90 LTE. V ponuke firmy Lenovo P znamená Power, teda naozaj výkonný smartfón. V tomto prípade je o 5,5-palcový displej s FullHD rozlíšením, s Intel procesorom Z3560 v kombinácii s batériou s kapacitou až 4000 mAh. Aj keď tak naplno zaťažíte takýto telefón, vydrží pracovať na batériu viac ako jeden deň. Lenovo v tomto prípade naozaj zvolilo agresívnu cenu 325 EUR. Telefón sa predáva v bežnom predaji u partnerov Lenovo a v online predaji. Od apríla sa bude predávať aj u operátora O2 v akcii.

P90

Ďalším modelom je S60 LTE. V tomto prípade S znamená Štýlový telefón. Je to telefón pre sieť 4G a nadväzuje na model S90. Je vyhotovený z plastu, má 5-palcový IPS displej, efektné zaoblené hrany a celok vyzerá veľmi pôsobivo. Jeho cena je 219 Eur, procesor je Qualcomm 410, 2 GB pamäť a je to Dual SIM telefón. Tento telefón je navyše možné rozlíšiť o microSD kartu. Farebné verzie budú až tri – čierna, biela a no novom aj žltá. Tá príde na prelome apríla a mája.

S60

Model A5000 patrí do skupiny A-čkových modelov, ktoré sú orientované na najlepší pomer výkon/cena. Tento telefón tak stojí 159 Eur, pričom v telefóne je 4000 mAh batéria a telefón s ňou môže vydržať fungovať až tri dni. Vnútorné pokrytie komponentov je špeciálne a tento telefón vydrží odolávať vode do tej miery, že s ním môžete telefonovať v daždi alebo športovať, aj keď sa evidentne spotíte. Je to teda taký zlatý pomer výkonu a ceny, pričom je tu 5-palcový IPS displej, 1 GB pamäť, štvorjadrový procesor, 8 GB pamäťového priestoru pre používateľa + možnosť rozšírenia cez microSD kartu. A je to opäť dualSIM telefón a to za cenu 159 EUR. Zakúpiť sa dá cez online a u partnerov firmy Lenovo. K dispozícii bude v čiernej a bielej farbe.

A5000

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.