Atypický koncept chce uspieť cez portál Kickstarter.

Spoločnosť xCraft sa zamyslela nad tým, čo majú spoločné smartfóny a drony. Odpoveďou je, že obe zariadenia v sebe skrývajú miniatúrny počítač a kameru. xCraft preto vyrobil iba konštrukciu malého bezpilotného lietadla a do nej vložil smartfón. Výsledkom je produkt s názvom PhoneDrone, ktorý chce uspieť na portáli Kickstarter.

Princíp zariadenia spočíva v tom, že smartfón môžete pomerne jednoducho premeniť na drona. Konštrukcia bezpilotného lietadla obsahuje batériu aj potrebnú elektroniku. Telefón funguje ako komponent, ktorý riadi pohyb drona a zároveň fotí fotografie, prípadne zaznamenáva video. Za zmienku stojí, že PhoneDrone môžete používať s väčšinou iPhonov a Android telefónov.

phone_drone_1_nowat

Okrem smartfónu-drona budete potrebovať aj druhý telefón, ktorý funguje ako diaľkový ovládač. Mobilnou aplikáciou môžete nastaviť trasu, prípadne prikázať dronovi, aby vás neustále nasledoval. Mobilná aplikácia podporuje platformy iOS a Android, pričom oba systémy dokážu medzi sebou komunikovať. Inak povedané, drona s Androidom môžete ovládať aj pomocou iPhonu.

Telefón komunikuje s dronom prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Ak sa spojenie preruší alebo batéria dosiahne kriticky nízku úroveň, zariadenie sa vráti do predvolenej lokality. Výrobca verí, že zariadenie ocenia najmä technologickí nadšenci, ktorí chcú tvoriť unikátne fotografie a videá.

PhoneDrone je možné získať už od 99 dolárov. Táto odmena obsahuje potrebnú elektroniku a súbory, pomocou ktorých sa dá šasi vyrobiť 3D tlačou. Štandardné balenie stojí od 229 dolárov vyššie.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit