VIDEO: Prvý Tango telefón je na svete. Je ním phablet Lenovo Phab 2 Pro

6

Project Tango dostal finálny názov. Tango.

Lenovo dnes na konferencii Tech World predstavilo prvý smartfón na svete, ktorý má v sebe zabudovanú technológiu Tango. Jej základom je špeciálna kamera. Dokáže vnímať svoje okolie v 3D, vďaka čomu môžete vytvárať trojrozmerné modely okolia alebo prepojiť virtuálne objekty s reálnym prostredím pomocou virtuálnej reality.

Využitie technológie Tango prezentuje dvojica priložených videí. S podobnou technológiou, ako je Tango, sme sa už v minulosti stretli. Nazýva sa Intel RealSense a sme zvedaví na priame porovnanie oboch riešení. Pre Tango bude k dispozícii minimálne 25 aplikácií, do konca roka ich má byť 100.

Ignorujúc špeciálnu kameru, ktorá pozostáva z celkovo 3 senzorov (klasický 16MP senzor, senzor hĺbky a senzor pohybu) a ponúka nevšedné využitie, má Phab 2 Pro vo výbave 6,4-palcový QHD IPS displej, procesor Snapdragon 652, 4 GB RAM a 64 GB úložisko. Nechýba technológia Dolby Atmos a až 4050 mAh batéria.

Telefón sa dostane na trh v septembri, americká cena je 499 dolárov. Na európsku cenu čakáme. Na trh rovnako prídu aj verzie Phab 2 a Phab 2 Plus. Tie budú lacnejšie, s trochu inou výbavou a procesormi MediaTek. Tango však tancovať nebudú, túto funkciu ponúkne iba verzia Pro.

lenovo_phab_2_pro_1_nowat

Prečítajte si aj:

Konferencia Lenovo Tech World minúta po minúte

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

6 komentárov

  1. Pingback: Konferencia Lenovo Tech World minúta po minúte | touchIT

  2. Pingback: VIDEO: Toto dokáže technológia Tango | touchIT

  3. Pingback: Prvý Tango telefón sa začne predávať budúci mesiac | TOUCHIT

  4. Pingback: Prvý projekt Tango telefón v predaji od budúceho týždňa | TOUCHIT

  5. Pingback: ASUS vyrobí smartfón s technológiou Google Tango. ZenFone AR spoznáme na výstave CES | TOUCHIT

  6. Pingback: VIDEO: ASUS predstaví na výstave CES nové smartfóny | TOUCHIT

Pridaj komentár