Pozrite si video, ako bude vyzerať spoločenská adrenalínová hra v blízkej budúcnosti.

Laser Tag, Airsoft, Paintball – úlohou všetkých týchto hier je „hrať sa na vojakov“. V niektorých prípadoch to bolí viac, inokedy menej. Práve Laser Tag je bezbolestné riešenie, pretože sa neostreľujete guličkami, ale označujete sa laserom.

Nevýhodou tejto hry však môže byť prostredie bojiska, ktoré má svoje obmedzenia. The Void ich chce odstrániť pomocou virtuálnej reality. Miestnosť s rozmermi 18 × 18 metrov premení na bojisko, ktoré môže byť vždy iné. Raz je futuristické, inokedy stredoveké. Hráči budú bojovať proti sebe ale aj spolu, proti virtuálnym príšerám, pričom jedna hra trvá približne 30 minút.

Základom hry je technológia virtuálnej reality, ktorú vyvíja tím 30 inžinierov. Existujúce technológie totiž nie sú podľa nich postačujúce. Helma má zakrivený displej so 160 až 180-stupňovými pozorovacími uhlami. Hráči si taktiež oblečú „brnenie„, ktoré sníma pohyb ich tela. Súčasťou výbavy sú aj rukavice.

Práve tvorba brnenia je z technického hľadiska najväčším problémom. Technológia musí neustále monitorovať správanie hráča, pričom je potrebné zamedziť situáciám, kedy obrazovka s oneskorením zareaguje na to, čo hráč reálne robí. Ak sa tak stane, u hráča sa môže objaviť  pocit na vracanie a zároveň sa naruší celkový používateľský zážitok.

The Void si budú môcť záujemcovia vyskúšať v Salt Lake City. Atrakciu by mali otvoriť už budúci rok v lete.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit