VIDEO touchIT – Na čo sa vlastne dajú využiť nové občianske preukazy?

2

Na kongrese ITAPA sa v Kategórii Nové služby sa víťazom stal projekt Implementácia elektronickej identifikačnej karty. Zadávateľom je Ministerstvo vnútra SR a dodávateľom firma Hewlett Packard Enterprise.  MVeIDGalaHoci elektronické ID karty už vlastní viac ako milión Slovákov, stále netušia, akú účinnú zbraň majú v rukách pri komunikácii s úradmi. Aktivovaný občiansky preukaz s čipom im umožňuje vybaviť online množstvo úradných záležitostí bez zbytočných papierovačiek a chodení na úrady. MVAutoMy sme si ho vyskúšali s vlastným občianskym preukazom pri prepise automobilu na iného majiteľa. Celý proeces sme zastavili tensne pre overením elektronického podpisu na žiadosti.

MVAuto2A presne na to sme sa pozreli aj s našou kamerou

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

2 komentáre

  1. no dakujem pekne. kym som nasiel na perfektnom slovensko.sk formular na zmenu adresy v katastri, tak som skoro zosedivel… a napokon mi to aj tak zblblo pri elektronickom podpise. hold, soudruzy asi robili na win7-8 a nie na 10… neviem…

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>