VIDEO TOUCHIT: Nazrite do dátového centra Orange TechPark

0

Magazín TOUCHIT mal možnosť dostať sa do dátového centra Orange TechPark s kamerou a túto možnosť sme samozrejme využili. Našim sprievodcom bol Tomáš Zápražný a vydržal s nami chodiť po tomto centra viac ako dve hodiny. 

Prešli sme naozaj všetko, pozreli sme si, ako sa sem dostáva elektrina, ako je zálohovaná. Zaujímali sme tiež o to, ako sa sem dostáva internet a ako by sa riešil prípadný požiar. Pozreli sme si aj stráženie tohto priestoru a osobne sme naštartovali mohutný dízlový generátor. Videli sme, ako vyzerajú servery, ktoré zabezpečujú plnenie služieb pre zákazníkov Orange. Pozrite si naše video, ktoré je exkluzívnym sprievodcom po jednom z najmodernejších dátových centier v strednej Európe spĺňajúcim štandard Tier 3 a dosahoval hodnotu PUE (Power Usage Effectiveness) 1,29 a nižšiu.

Tomuto centru sa budeme podrobne venovať aj v marcovom vydaní TOUCHIT.

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár