VIDEO TOUCHIT: Riaditeľ úseku informačných systémov a sietí Orange exkluzívne pre TOUCHIT o sieti 5G

0

Nedávno operátor Orange Slovensko usporiadal v Bratislave demonštráciu siete 5G. A to za účasti najvyšších štátnych predstaviteľov. Hovorilo sa tu o potrebe vyhradenia tých správnych frekvencií, ale aj o tom, aby miestni predstavitelia štátnej správy boli nápomocní pri výstavbe novej siete. Zaznela aj požiadavka o spolupráci telekomunikačných operátorov pri budovaní tejto siete. Rovnako sme si pozreli aj ukážky toho, čo všetko je možné pomocou siete 5G dosiahnuť. 

Ivan Golian, Orange Slovensko

My sme v tejto súvislosti navštívili riaditeľa úseku informačných systémov a sietí a zástupcu generálneho riaditeľa Orange Slovensko, pána Ivana Goliana a položili sme mu niekoľko otázok. Zaujímalo nás ako sa bude dať sieť 5G reálne použiť, kedy sa dočkáme jej skutočného nasadenia na Slovensku a aké problémy treba pri jej budovaná ešte vyriešiť. Hovorili sme aj o internete vecí, pričom Orange vsádza predovšetkým na systém LoRa.

Pozrite si náš rozhovor vo video podobe.

Viac o demonštrácii siete 5G 

VIDEO TOUCHIT: Orange predstavil možnosti 5G sietí. Tvrdí, že ich budovanie bude doteraz najnáročnejším projektom (doplnené)

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár