Nová funkcia Continuum skrýva veľký potenciál.

Spoločnosť Microsoft počas konferencie Build 2015 prezentovala vlastnosti nových smartfónov, ktoré sa dostanú na trh v lete a budú mať v sebe priamo zabudovaný systém Windows 10.

Tieto mobilné zariadenia budú podporovať funkciu Continuum a v kombinácii s klávesnicou, myšou a externou obrazovkou ich premeníte takmer na plnohodnotný počítač. Používateľské rozhranie sa totiž prispôsobí veľkosti obrazovky a to sa týka aj aplikácií, ktoré používate.

Microsoft na konferencii ukázal, ako je možné pomocou novej funkcie pracovať s kancelárskym balíkom Office a ako sa dá prepínať medzi viacerými aplikáciami. Koncept nám trochu pripomína zrkadlenie obrazovky Android alebo iOS zariadení. Riešenie od Microsoftu však pôsobí dokonalejšie a komplexnejšie. Taký je aspoň prvý dojem z predstavenia funkcie.

Ako sme spomenuli, Continuum vyžaduje nový hardvér, takže existujúce telefóny, ktoré umožňujú aktualizáciu na Windows 10, novinku nebudú podporovať.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit