Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pred vianočnými sviatkami mnohým zákazníkom telekomunikačných operátorov končí viazanosť a uvažujú, od ktorého operátora budú využívať služby v nasledujúcom období. Je to zároveň aj obdobie, keď operátori prichádzajú s rôznymi zaujímavými akciami a darčekmi pre nových aj existujúcich zákazníkov.

Telekomunikačná únia Slovenskej republiky (TÚSR) pripomína, že na trhu pôsobia okrem nadnárodných operátorov aj domáci operátori, ktorí často poskytujú služby na lokálnej alebo regionálnej úrovni a dobre poznajú miestne podmienky a potreby. Ten, kto sa rozhodne pre domácich operátorov, nielenže získa atraktívne služby za primerané ceny, ale naviac aj podporuje domácich podnikateľov a rozvoj lokality, v ktorej žije. TÚSR vybrala niekoľko ponúk domácich operátorov, ktoré ilustrujú možnosti vo vybraných lokalitách Slovenskej republiky.

Na východe Slovenska s 1 Gbit/s internetom a množstvom zliav

Na optickej sieti spoločnosti Alternet v Košiciach a okolí môžu v aktuálnej akcii záujemcovia získať internet s rýchlosťou 1 Gbit/s (obojsmerne) za cenu iba 16,90 EUR mesačne, platnú po celú dobu trvania zmluvy. Pripojenie od Alternetu obsahuje aj samostatnú verejnú IPv4 adresu, ochranu sieťovým firewallom a tiež DNS ochranu, ktorá blokuje neželaný prístup na servery so škodlivým obsahom. Komfortná IP televízia s archívom a nahrávaním začína od 8,49 EUR mesačne. V Medzeve, Jasove a okolí je na optickej sieti Alternet dostupná aj káblová televízia DVB-C s viac ako 50 obľúbenými programami len za 6,90 EUR mesačne.

GeCom ponúka v Michalovciach a okolí vianočné darčeky v podobe televíznej služby za polovičnú cenu pre tých, ktorí si ju objednajú v kombinácii s internetovým pripojením. K tomu je na výber jeden televízny balík na 12 mesiacov zadarmo. Všetci zákazníci zároveň získajú na prvý mesiac ako ochutnávku všetkých 160 programov. Základná televízna služba je k dispozícii na pre päť aktívnych zariadení. Záujemcom o služby, ktorí majú ešte viazanosť u iného operátora, poskytne GeCom služby zadarmo po dobu zostávajúcej viazanosti, maximálne však na 3 mesiace. 

Na Kysuciach, v Bytči a Žiline pri prechode od konkurencie internet na pol roka zadarmo

Noví zákazníci Bluenetu (HMZ Rádiokomunikácie) majú od novembra do konca januára 2024 internet a všetky televízne balíky za polovičnú cenu. Zákazník pri prechode od konkurencie má internet na pol roka zadarmo.

Stredoslováci s vysokorýchlostným internetom a televíziou na 3 mesiace zadarmo

V Banskej Bystrici, v Sliači a v ich okolí BBXNET poskytuje vysokorýchlostné internetové pripojenie a televízne služby so 14-dňovým archívom na prvé 3 mesiace bez akýchkoľvek poplatkov. Súčasťou vianočnej ponuky je, že zákazníci zadarmo získajú zriadenie prípojky, gigabitový WiFi router, TV box a ako darček digitálne hodiny na stôl.

Na západe s vysokými rýchlosťami a so širokou paletou zliav

V okrese Topoľčany a okolí môžu noví zákazníci telekomunikačného operátora Wircom využívať internetové služby prvé 3 mesiace zadarmo. Operátor zároveň vyžrebuje 30 existujúcich zákazníkov, ktorí získajú hodnotné ceny. Wircom poskytuje internetové a televízne služby aj prostredníctvom vlastnej optickej a LTE siete.

V sieti SihotNET v Hlohovci môžete surfovať s rýchlosťou až 1000 Mbit/s. Noví zákazníci počas zvyšnej viazanosti u predchádzajúceho operátora, maximálne však na 1 rok, získajú internet zadarmo. Cenu si zákazníci môžu znížiť o 10% platbou na rok vopred. Zľavu 10% získajú aj študenti, dôchodcovia a neziskové organizácie. Pokiaľ zákazník odporučí svojmu známemu internetové pripojenie od SihotNET, obaja budú mesiac surfovať zadarmo.

Telekomunikačný operátor Tlapnet aktuálne ponúka v okolí Skalice, Holíča, Pezinka, Modry, Galanty, Serede, Dunajskej Stredy a Levíc širokopásmový internet s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gbps, ktorý si záujemcovia môžu vyskúšať 30 dní. Cena internetového pripojenia začína od 9,90 EUR. Súčasťou ponuky je bezplatná inštalácia, „Chytrá TV“ na prvé 3 mesiace zdarma a neobmedzená záruka na operátorom dodávaný hardvér.

Značky: