Apple len nedávno začal predávať aktuálny model.

Spoločnosť Mattel minulý rok oživila značku View-Master a začala predávať okuliare virtuálnej reality. Tie sa začiatkom februára objavili aj v ponuke Apple obchodov. Okuliare sú kompatibilné s iPhonom 5 a vyššie a s Android telefónmi s uhlopriečkou displeja na úrovni 5 až 6 palcov. Zariadenie využíva platformu Google Cardboard + vlastné mobilné aplikácie a obsah. Plastová konštrukcia je v porovnaní s papierovými okuliarmi stabilnejšia, šošovky sú kvalitnejšie a zážitok zo sledovania VR obsahu je tak o poznanie lepší.

View-Master aktuálne vystavuje nový model View-Master Viewer DLX, ktorý sa dostane na trh v druhej polovici roka. Jeho cena by mala byť o 10 dolárov vyššia v porovnaní s aktuálnou verziou. Ponúkne však viaceré vylepšenia – lepšie uchytenie smartfónu, kvalitnejšie šošovky a koliesko pre prispôsobenie zaostrenia. Novinkou je aj samostatný výstup pre slúchadlá.

Zdroj: The Next Web

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit