Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Visa Inc. po prvýkrát spúšťa súťaž Everywhere Initiative v Európe.

Súťaž je určená pre startupy a fintech spoločnosti z 19 európskych krajín, vrátane Slovenska. Súťažiaci budú mať šancu vyhrať až 50 000 eur, ktoré sú určené na podporu projektu v spolupráci s Visa alebo prostredníctvom partnerstva s finančnou inštitúciou, ktorá je klientom Visa. Úspešní účastníci budú mať prístup k VISA API cez Visa Developer Platform, možnosť konzultácií s mentormi a technológmi spoločnosti Visa, ktorí im pomôžu pri ďalšom rozvoji ich nápadov a riešení.

Program Everywhere Initiative  začal v roku  2015 v USA.  Jeho cieľom je podporiť platobné inovácie, keďže platobný priemysel sa posúva z plastového do digitálneho sveta.  Okrem Európy sa iniciatíva tento rok rozšíri aj do Severnej a Latinskej Ameriky a Ázie.

Tí, pre ktorých je táto výzva určená, môžu prihlásiť svoje riešenia na jednu alebo všetky z nasledovných oblastí, prostredníctvom webovej stránky Everywhere Initiative, ktorá bude aktívna od stredy 19. apríla 2017.

  • Local Community Challenge: Ako môžu digitálne platobné technológie pomôcť vytvárať produkty, ktoré spájajú ľudí a obohacujú miestne komunity?
  • Regional Intercity Challenge: Ako môžu mobilné technológie a zariadenia pripojené na Internet zmeniť zážitok z cestovania medzi mestami?
  • International Travel Challenge: Ako môžu nové produkty a služby, založené na Visa API prispieť k ešte bezproblémovejšiemu medzinárodnému cestovaniu?

Bill Gajda, senior viceprezident Visa pre inovácie a strategické partnerstvá povedal: ,,Zákaznícky zážitok je v centre záujmu platobného priemyslu, ktorý  je poháňaný novými technológiami a rastie rýchlejšie než kedykoľvek predtým. Vďaka súťažiam ako Everywhere Initiative prinášame technologické inovácie, ktoré podporia akceptáciu a prinesú ešte väčší komfort pre spotrebiteľov. Tým, že sa zameriavame na miestne komunity a cestovanie, veríme, že pomôžeme zlepšiť každodenný život ľudí, nech sú kdekoľvek.  Boli sme svedkami úspechu na druhej strane Atlantiku a teraz sa tešíme na návrhy európskych startupov, ktoré hľadajú možnosti financovania a zmysluplnú spoluprácu na realizáciu ich skvelých nápadov.

Startupy sa môžu prihlasovať cez web stránku od  19. apríla do 17. mája 2017. Finalisti, ktorí postúpia, sa budú uchádzať o výhru pred porotou v rámci podujatia  Money 20/20 od 26. -28.  júna 2017 v Kodani.