Táto funkcia sa prvýkrát objaví v novom smartfóne iQOO 10 Pro. Žiaľ, zatiaľ sa s jeho uvedením na slovenský trh nepočíta. Mali sme možnosť si ho pozrieť na stretnutí s firmou vivo a boli sme aj svedkami rýchleho nabíjania.

  • Nová generácia batérií vivo zdvojnásobuje rýchlosť nabíjania
  • Vylepšenia zaisťujú nielen vyššiu rýchlosť, ale aj bezpečnosť a stabilitu pre spoľahlivý výkon
  • Herný výkon smartfónu iQOO 10 Pro podporuje platforma Snapdragon Plus 8 Gen 1, vlastný čip na spracovanie obrazu V1+ a 2K HDR10+ obrazovka
vivo iQOO 10 ProZdroj: TOUCHIT.sk
vivo iQOO 10 Pro

vivo posilnilo svoju poprednú pozíciu v technológii bleskového nabíjania vďaka odhaleniu prvého komerčného 200 W nabíjania na svete. Táto batéria novej generácie a technológie nabíjania, ktorá dokáže batériu dobiť z 1 % na 100 % za desať minút mení pravidlá nabíjania. Nemusíte teda nabíjať svoj mobil cez noc. Ultrarýchle 200 W nabíjanie debutuje s uvedením nového herného smartfónu iQOO 10 Pro na ázijsko-pacifickom trhu.

vivo iQOO 10 ProZdroj: TOUCHIT.sk
vivo iQOO 10 Pro

Zatiaľ po prvý krát

V roku 2020 uviedlo vivo na trh prvé komerčné 120 W nabíjanie, ktoré prišlo s modelom iQOO 5 Pro. Teraz vivo prichádza s modelom iQOO 10 Pro.

Desať inovácií pre ešte rýchlejšie nabíjanie

S 200 W nabíjaním súvisí aj 10 inovácií, ktoré zaisťujú rýchlejšie nabíjanie a zároveň bezpečnosť a stabilitu pre vysoký výkon. Medzi ne patrí nová batéria s ultratenkými pólovými doskami, nový elektrolyt, nabíjacie čerpadlo, nový separátor, a tiež nová schéma batérie. Ochranné prvky zahŕňajú použitie nového tepelne vodivého gélu, nového ochranného obvodu a tiež samostatne vyvinutého algoritmu stavu batérie. Nové funkcie a prvky zaručujú udržanie kapacity na úrovni viac ako 80 %, a to aj po 1600 nabíjacích cykloch. K tomu pripočítame novú miniatúrnu nabíjačku s 1,5 metrovým nabíjacím káblom, vďaka čomu iQOO 10 Pro prekonáva aj štandardy pre výkonnosť batérií v automobilovom priemysle.

vivo iQOO 10 ProZdroj: TOUCHIT.sk
vivo iQOO 10 Pro

Špičkový výkon pre mobilné hranie

Model iQOO 10 Pro je vlajkovou loďou vivo medzi hernými smartfónmi, dostupný zatiaľ exkluzívne na ázijsko-pacifickom trhu. Zdieľa mnoho technológií s nedávno uvedeným modelom X80 Pro. Je vybavený novou platformou Snapdragon Plus 8 Gen 1, vlastným zobrazovacím čipom spoločnosti vivo V1+, 2K HDR10+ obrazovkou a taktiež kamerovým systémom so stabilizáciou Gimbal.

Zdroj: TOUCHIT.sk

Hernú výbavu dopĺňajú dve farebné verzie – okrem klasickej čiernej je k dispozícii charakteristická edícia BMW Motorsport, ktorá kombinuje smaltované sklo, karbónové vlákna a umelú kožu. Na iQOO 10 Pro beží nový systém OriginOS Ocean spoločnosti vivo, založený na Android 12.

vivo iQOO 10 Pro
vivo iQOO 10 Pro vo vyhotovení BMW Motorsport. Zdroj: GIZOCHINA

Pripomeňme, že údaje o nabíjaní boli získané z testovacieho laboratória vivo. Testovacie prostredie aj smartfóny boli vystavené teplote 25℃ ± 1℃. Test zahŕňal smartfóny nabité na 1 % s vypnutými službami a funkciami okrem telefónnych hovorov. Skutočné údaje sa teda môžu líšiť v dôsledku rôznych testovacích prostredí, rôznych nabíjacích scenárov, rôznych počiatočných nabíjacích teplôt smartfónov alebo dlhodobej straty kapacity batérie a jej celkového zhoršenia. V každom prípade, iQOO 10 Pro sa nabíja mimoriadne rýchlo.

vivo iQOO 10 ProZdroj: TOUCHIT.sk
vivo iQOO 10 Pro

Zdroj: vlastné, vivo

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.