Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

S novým systémom BMW iDrive prináša spoločnosť BMW Group do novej generácie vozidiel prevratnú koncepciu displeja a ovládania, ktorá umožňuje úplne novú intuitívnu interakciu medzi vodičom a vozidlom.

Ďalší vývojový skok príde od roku 2025 vo vozidlách Neue Klasse. Budúca generácia systému BMW iDrive premení vozidlo na miesto plné digitálnych zážitkov. S BMW Panoramic Vision, novým multifunkčným volantom, novým centrálnym displejom a novým BMW 3D head-up displejom ako hlavnou zobrazovacou plochou a s novými ovládacími prvkami príde do všetkých modelov Neue Klasse nanovo vytvorený typický užívateľský zážitok so značkou BMW.

Logický pokrok systému BMW iDrive s novými technológiami

Ďalší technologický skok sa spája s moderným dizajnom interiéru charakteristickým pre značku BMW so zameraním na dotykové a pokročilé hlasové ovládanie. Systém BMW iDrive vo vozidlách Neue Klasse charakterizujú štyri nosné prvky. Novinka BMW Panoramic Vision prináša nový pohľad na orientáciu na vodiča typickú pre značku BMW a zároveň aj obsah pre všetkých cestujúcich. BMW Panoramic Vision využíva úplne novú technológiu head-up displeja. Informácie premieta po celej šírke čelného okna vo výške dokonale prispôsobenej vodičovi. BMW Panoramic Vision dopĺňa nový BMW 3D head-up displej pre aktívne jazdné situácie. S vysokou presnosťou a v podobe 3D animácií zobrazuje priamo v zornom poli vodiča požadované informácie, ako sú asistovaná jazda, alebo navigačné pokyny. Nový multifunkčný volant umožňuje individuálne ovládanie obsahu na displeji BMW Panoramic Vision a na BMW 3D head-up displeji podľa princípu oči na ceste, ruky na volante. Pohodlné a presné ovládanie pomocou tlačidiel na volante zlepšuje aktívna haptická spätná väzba s viacvrstvovou technológiou. Systém BMW iDrive sa vo vozidlách Neue Klasse zameriava na nový centrálny displej s charakteristickým štýlom BMW a s intuitívnou dotykovou funkciou. Technológia matrixového podsvietenia nového centrálneho displeja zaisťuje zobrazenému obsahu vysoké rozlíšenie, živé farby a intenzívny kontrast bez ohľadu na aktuálne svetelné podmienky.

Nový systém BMW iDrive bude aj naďalej obsahovať koncept QuickSelect predstavený v roku 2023. Systém v Neue Klasse využíva vysoko integrovanú softvérovú architektúru a ďalšiu generáciu operačného systému BMW Operating System. Inteligentná konektivita vozidla s BMW Cloud, ako aj s digitálnym ekosystémom zákazníka vytvára pohlcujúci užívateľský zážitok a prináša nový rozmer interakcie medzi človekom a automobilom. Vozidlá Neue Klasse sa tak premenia na priestory plné digitálnych zážitkov.

Značky: