Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Volkswagen Polo zvíťazil vo svojej kategórii vo voľbe Firemné auto roka 2016 na Slovensku v rámci ALD Automotive FLEET AWARDS.

Voľba Firemné auto roka sa na Slovensku uskutočnila v roku 2016 už po siedmy raz. Odbornú porotu tvorí vyše 100 odborníkov z praxe –fleetových, finančných a ekonomických manažérov významných slovenských spoločností, prevádzkujúcich väčšie automobilové parky, ktorí volia vozidlá v 9 kategóriách – od najmenších zdieľaných vozidiel (poolových) cez referentské a manažérske vozidlá až po terénne a veľké úžitkové automobily. Osobitnú kategóriu predstavujú alternatívne pohony.

Hodnotiace kritériá sa zameriavajú na položky, ktoré sú pre firmy mimoriadne dôležité, predovšetkým servisné a prevádzkové náklady automobilov. Špeciálne sa udeľujú body v kategóriách komfort, bezpečnosť, imidž, úžitková hodnota, prevádzkové náklady a zostatková hodnota. Každá z kategórií ma svoju váhu na celkovom hodnotení, pričom sa najviac prihliada na položky ovplyvňujúce náklady firmy. Porotcovia pri udeľovaní bodov v jednotlivých kategóriách vychádzajú z podrobne vypracovaných podkladov a bodujú podľa jednotného hlasovacieho kľúča. Organizátorom voľby je spoločnosť Auto Business Media, s.r.o. pod odbornou záštitou magazínu FLEET firemné automobily.

Volkswagen Polo patrí k najúspešnejším modelom voľby Firemné auto roka. V roku 2016 zvíťazil už po tretí raz, čím nadviazal na úspechy prvých ročníkov voľby 2010 a 2011.

Značky: