Všetko, čo potrebujete vedieť o USB

0

Vyznať sa v USB konektoroch sa definitívne skomplikovalo príchodom USB-C.

Áno, uľahčilo sa jeho použitie a zo štyroch možných kombinácií sa vám cez dve podarí konektor zasunúť do portu. To ako odľahčený humor, no zároveň fakt, keďže je obojstranný a to tu doteraz nebolo.

Rozdielov je viac, v tom aké prenosové rýchlosti podporujú. To, že má rovnaký tvar ako Thunderbolt ale neznamená, že ide o jeho najnovšiu štvrtú verziu. Na blogu obchodu s káblami je článok vo forme infografiky, ktorá ukazuje USB rozhranie, ako ste ho možno nevideli.

Najlepší prehľad o tom, aké sú štandardy, aké káblové a koncovky existujú, aké majú farby a mnoho rôznych detailov. Najlepší materiál, aký si môžete o rozhraní USB prečítať. Nechýbajú ani informácie o 4K prenose cez USB-C s podporou DisplayPort.

Zdroj: Juiced Systems

Prečítajte si aj:

Ako funguje USB hub v monitore a prečo je dobré ho mať?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár