Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Antik Technology tento rok spúšťa na trh zatiaľ najrozsiahlejšiu inováciu v platformách pre sledovanie internetovej televízie. Najnovšie je možné si naladiť televíziu v prehliadačoch všetkých rozšírených operačných systémov – od Windows cez Linux až po MacOS od Apple.

Antik Telecom spustil rozsiahlu inováciu svojej technológie internetovej televízie AntikTV. V posledných týždňoch bola do ostrej prevádzky nasadená aplikácia pre sledovanie obľúbenej televízie či jej archívu pre všetky bežné internetové prehliadače. Vďaka poslednej zmene majú teraz ešte viac funkcií k dispozícii diváci sledujúci vysielanie cez všetky operačné systémy pre bežné počítače od Windows cez macOS až po Linux. Aplikácie AntikTV umožňujú okrem samotného sledovania televízie, prehrávanie archívu programov aj počúvanie rozhlasových staníc či sledovanie online kamier.

„Nové používateľské rozhranie pre prehliadače sme nasadili po dlhodobom testovaní rozličných ciest v možnom dizajne. Nové prostredie je prispôsobené potrebám moderného diváka, ale zároveň rýchly spôsob navigácie si nájdu aj konzervatívnejší klienti,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ Antiku Attila Pósa. Práve jednoduchosť ovládania pre taký masovo rozšírený produkt akým je televízia predstavuje jednu z najväčších výziev pri každej inovácii. Verím, že aj tentokrát sa nám to podarilo a všetci diváci budú mať z našej modernej TV ešte lepšiu zábavu.

Antik Telecom bol prvou spoločnosťou, ktorá začala experimentovať s vysielaním televízie cez internetové siete už pred viac ako 15 rokmi. Prvé služby boli určené pre bežný počítač a používateľov vtedy novej mobilnej značky – Apple iPhone. Po desiatkach inovácií a rozšírení je dnes možné sledovať televíziu na všetkých rozšírených značkách inteligentných TV ako sú napríklad Samsung, LG, Hisense, Sony a ´dalších,  obľúbených set-top boxoch Antik, Android STB či AppleTV, mobilných telefónoch  so systémom od Apple, Android a Huawei a odteraz aj v takmer ľubovoľnom počítači s prehliadačom Google Chrome, Opera či Microsoft Edge alebo aj MacOS. Inováciou prechádzajú aj platformy pre AndroidTV a AppleTV. Celé prostredie AntikTV bolo vyvinuté na Slovensku vývojármi spoločnosti a dnes ho používajú desiatky telekomunikačných operátorov na všetkých kontinentoch.

Značky: