Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ocenenie Hypotéka roka udeľuje týždenník TREND spolu s Fincentrom po piaty raz a VÚB sa opäť stala absolútnym víťazom súťaže. V kategórii Hypotéka roka aj Refinančná hypotéka získala dvojité prvenstvo.

„Hodnotenie berie do úvahy okrem úroku a poplatkov aj ďalšie kategórie, predovšetkým transparentnosť produktu a to, ako jednoducho sa vybavuje,“ uvádza sa v stanovisku poroty. Tá ocenila aj fakt, že úrokové sadzby VÚB sú výhodné na všetkých najpoužívanejších fixáciách, nielen na hypotékach s krátkou viazanosťou. Napríklad pri osemročnej viazanosti sa sadzby stále nachádzajú pod dvoma percentami, čo je pre klienta veľmi atraktívna ponuka. Porota hodnotila celkovo päť ukazovateľov: poplatky, pomer úveru k hodnote nehnuteľnosti (LTV), úrokové sadzby, schopnosť prispôsobiť  podmienky úveru individuálnym požiadavkám a komplexnosti ponuky pre rôzne skupiny zákazníkov.

Najvýhodnejšie aj refinancovanie

Pri refinančnej hypotéke získala VÚB najviac bodov pri dvoch kategóriách, a to pri úrokoch a administratívnej náročnosti. Napríklad pri refinancovaní prepláca klienom náklady na predčasné splatenie úveru v pôvodnej banke až do výšky 1 500 Eur. „Víťazstvo v oboch kategóriách sme získali už po tretíkrát. Sme radi, že naše hypoúvery sa tešia záujmu klientov i uznaniu odbornej verejnosti,“ uviedla Angelika Farkašová, vedúca oddelenia úverov VÚB.

Výhodná ponuka aj so sporením

Po hypotekárnej vlne nízkych úrokov v minulom roku VÚB prináša bezkonkurenčné podmienky pre záujemcov o úvery na bývanie aj dnes s atraktívnym úrokom už od 1,29% p.a. s viazanosťou na 1, 3, 4 ale aj na 5 rokov. K úveru navyše umožňuje klientom sporiť si za výhodnejších podmienok. V rámci kampane Úspory zlepšujú spánok ponúka sporenie k hypotéke so zvýhodneným bonusovým úrokom 0,60% ročne.  Pritom  klienti neplatia poplatok za poskytnutie hypotéky a banka im tiež po splnení podmienok preplatí náklady na ocenenie nehnuteľnosti až do výšky 150 eur. Mladým žiadateľom do 30 rokov ponúka VÚB na prvú hypotéku v banke tiež špeciálny benefit vo forme jednorazového  príspevku vo výške 200 eur.

Hypotéky VÚB

Dĺžka fixácieÚroková sadzba
3 FIXOd 1,29 % p.a.
4 FIXOd 1,29 % p.a.
5 FIXOd 1,29 % p.a.
10 FIXOd 2,29 % p.a.

 

Značky: