Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes rozšírila svoj produktový rad atramentových multifunkcií PIXMA o úplne nový modelový rad, ktorý sa vyznačuje skvelým designom, perfektnou konektivitou a maximálnou podporou kreativity.

Novinkami myslel Canon skutočne na všetkých používateľov – základný model PIXMA TS5050, po ktorom nasledujú PIXMA TS6050 a PIXMA TS8050 pre stredne náročných zákazníkov a na vrchu potom stojí najdokonalejšia PIXMA TS9050.  Navyše sú všetky nové multifunkcie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi až o 40 percent menšie.

Bezproblémová konektivita

Vďaka integrovanému rozhraniu Wi-Fi podporujú všetky nové modely PIXMA bezdrôtovú tlač z osobných počítačov a prostredníctvom vylepšenej aplikácie Canon PRINT pre operačné systémy Android a iOS tiež zo smartfónov a tabletov. Funkcie ako Wi-Fi Direct a režim prístupového bodu umožňujú priame pripojenie tlačiarne bez potreby využívať router alebo zadávať heslo k domácej Wi-Fi sieti. Používatelia tak môžu multifunkcie jednoducho zdieľať s hosťami alebo ostatnými členmi rodiny.

Modely PIXMA TS9050 a PIXMA TS8050 disponujú funkciou PIXMA Touch & Print, ktorá na zariadeniach s operačným systémom Android dovoľuje jednoduché prepojenie smartfónov a tabletov s tlačiarňou. Používatelia týchto zariadení kompatibilných s technológiou NFC (komunikácia na krátku vzdialenosť) tak môžu prostredníctvom aplikácie Canon PRINT jednoducho tlačiť i skenovať. Súčasťou PIXMA TS9050 je i rozhranie Ethernet, ktoré ponúka pripojenie a zdieľanie v domácej sieti klasicky pomocou sieťového káblu.

V prípade multifunkcií PIXMA TS9050, PIXMA TS8050 a PIXMA TS6050 poskytuje dotykový LCD displej prístup k službe PIXMA Cloud Link, ktorá zaisťuje komunikáciu s obľúbenými cloudovými službami a umožňuje rýchlu tlač fotografií i nahrávanie dokumentov do cloudu pre neskoršie využitie na cestách. Priaznivci sociálnych médií navyše môžu vybrané tlačiarne prepojiť so službou Instagram a vytlačiť svoje obľúbené fotografie, napríklad na nový lesklý fotografický papier značky Canon v štvorcovom formáte 13 x 13 cm (5 x 5 palcov).

Moderný a kompaktný design pre štýlové prepojené domácnosti

Nové modely PIXMA dostali do vienka kompaktný a elegantný design, vďaka ktorému nevyzerajú ako bežné zariadenia a môžu v domácnosti zastávať úlohu pútavého umeleckého diela. Modely PIXMA TS8050 a PIXMA TS6050 s kombináciou lesklého a matného povrchu okamžite rozjasnia akúkoľvek izbu, zatiaľ čo PIXMA TS9050 v podobe nádherne estetického boxu ocenia všetci používatelia, ktorí túžia po maximálnom umeleckom zážitku. Predný výklopný panel s veľkým LCD displejom zaisťuje rýchly prístup k úplne novému intuitívnemu ovládaciemu rozhraniu, ktoré v rámci jednej obrazovky umožňuje rovnako jednoduchú navigáciu a ponúka rovnaké funkcie ako aplikácia Canon PRINT.

Kvalitná domáca tlač rýchlo a jednoducho

Multifunkcie PIXMA TS5050 a PIXMA TS6050 využívajú systém piatich samostatných atramentov a môžu sa pochváliť rýchlou a vysoko kvalitnou tlačou na bežný a fotografický papier. Modely PIXMA TS9050 i PIXMA TS8050 vďaka doplnkovej šedej a dokonalejšej fotografickej čiernej farbe kvalitu tlače fotografií ešte viac zvyšujú a výsledné výstupy obsahujú bohatšie detaily v tmavých oblastiach i v tieňoch. Obidva modely sú preto ideálne pre pokročilých fotografov. Pre všetky nové modely sú k dispozícii voliteľné atramentové kazety XL, vďaka ktorým môžu používatelia vytlačiť viac stránok. Samostatné atramenty navyše umožňujú individuálnu výmenu každej farby, a minimalizujú tak množstvo odpadu.

Kreativita z prostredia domova

Najnovšie multifunkčné zariadenia PIXMA sú vďaka zadnému podávaču kompatibilné so širokou škálou typov a formátov papiera. Používatelia môžu vytvárať skutočne rôznorodú tlač – od fotografií cez obojstranné dokumenty až po personalizované priania k narodeninám alebo umelecké výtvory svojich detí. Súčasťou modelov TS9050, TS8050 a TS6050 je i predný zásobník zjednodušujúci používanie tlačiarne všetkým používateľom, ktorí pravidelne tlačia dokumenty i fotografie. V ňom môže byť trvalo vložený bežný papier, zatiaľ čo v zadnom podávači ľubovoľný fotografický papier – odpadá tak  potreba výmeny médií medzi rôznymi typmi tlače. PIXMA TS9050 a PIXMA TS8050 ponúka tiež i priamu potlač diskov (CD, DVD, BR), a to priamo pomocou aplikácie Canon PRINT.

Multifunkcie PIXMA TS9050, PIXMA TS8050 a PIXMA TS5050 umožňujú tlačiť fotografie i bez pripojenia k počítaču, a to priamo z pamäťovej karty SD. Model PIXMA TS9050 navyše pri tomto spôsobe tlače poskytuje i kreatívne filtre, ktoré môžu používatelia k svojim fotografiám pridávať pomocou veľkého dotykového displeja s uhlopriečkou 12,6 cm (5 palcov) a okamžite overovať svoje kreatívne nápady.

Kľúčové vlastnosti multifunkcie PIXMA TS5050:

 • Kompaktné, elegantné a cenovo dostupné zariadenia typu „všetko v jednom“
 • Tlač prostredníctvom Wi-Fi, z pamäťových kariet SD i z cloudových služieb
 • Displej LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3 palce) a jednoduché používateľské rozhranie
 • Domáca bezokrajová tlač fotografií vo formáte 10×15 cm (4 x 6 palca) pod 40 sekúnd
 • Spolupráca so smartfónmi a tabletmi prostredníctvom aplikácie Canon PRINT

Kľúčové vlastnosti multifunkcie PIXMA TS6050:

 • Rýchle zariadenie typu „všetko v jednom“ pre tlač dokumentov i fotografií
 • Wi-Fi pre bezdrôtovú tlač, kopírovanie i skenovanie odkiaľkoľvek v domácnosti
 • Intuitívne používateľské rozhranie na dotykovom displeji s uhlopriečkou 7,5 (3 palce)
 • Prístup k funkciám cloudových služieb z dotykového displeja
 • Spolupráca so smartfónmi a tabletmi prostredníctvom aplikácie Canon PRINT

Kľúčové vlastnosti multifunkcie PIXMA TS8050:

 • Tlač fotografií z prostredia domova v ohromujúcej kvalite
 • Kompaktný design, Wi-Fi konektivita a kopírovacie i skenovacie funkcie
 • Veľký dotykový displej s uhlopriečkou 10,8 cm (4,3 palca) a automaticky vyklápaný predný panel
 • Možnosť bezdrôtového pripojenia a NFC
 • Podpora pamäťových kariet SD
 • Spolupráca so smartfónmi a tabletmi prostredníctvom aplikácie Canon PRINT

Kľúčové vlastnosti multifunkcie PIXMA TS9050:

 • Špecialista na tlač fotografií v ohromujúcej kvalite fotolaboratória
 • Možnosť použiť na snímky na pamäťovej karte SD kreatívne filtre, a to prostredníctvom veľkého dotykového displeja s uhlopriečkou 12,6 cm (5 palcov)
 • Kompaktné prevedenie s elegantnými kontrastnými textúrami
 • Zariadenie typu „všetko v jednom“ kompatibilné so smartfónmi a disponujúce sieťovou i cloudovou konektivitou
 • Wi-Fi, Ethernet a NFC
 • Podpora pamäťových kariet SD

Značky: