Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prepínače série GS1915 za atraktívne ceny zvládnu všetky sieťové úlohy, vrátane napájania prístupových bodov Wi-Fi alebo bezpečnostných kamier. Sú tak ideálnym riešením pre malé kancelárie aj menšie firmy.

Aj v dobe bezdrôtových sietí zostávajú základom firemnej sieťovej infraštruktúry klasické prepínače. Zariadenia Zyxel série GS1915 pritom ponúkajú  širokú škálu funkcií – vrátane výkonného napájania cez Ethernet (PoE) a správy prostredníctvom cloudu Nebula. Naviac sú k dispozícii za veľmi priaznivé ceny aj vo výhodnom balíčku, spoločne s modernými prístupovými bodmi pre bezdrôtovú sieť.

Prepínače Zyxel série GS1915 sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou, ktorá zaručuje veľmi dlhú a celkom bezproblémovú prevádzku firemnej sieťovej infraštruktúry. Pre maximálnu efektivitu ich nasadenia a správy sa Zyxel pri návrhu prepínačov série GS1915 zameral na najdôležitejšie funkcie a vlastnosti, ktoré od sieťových zariadení menšie firmy očakávajú – jednoduchú správu a dostatočnú rýchlosť.

Preto všetky prepínače série Zyxel GS1915 podporujú vzdialenú správu prostredníctvom cloudovej platformy Nebula, ktorá je dostupná prostredníctvom ľubovoľného moderného internetového prehliadače alebo v aplikácii Nebula Mobile pre zariadenia s Androidom a iOS (iPadOS). Nebula poskytuje v prehľadnom prostredí všetky dôležité funkcie pre správu siete, bez ďalších nákladov na špecializovaný softvér či hardvér. Samozrejme je k dispozícii tiež klasická lokálna správa prepínačov.

Všetky prepínače Zyxel série GS1915 sú osadené výhradne gigabitovými ethernetovými portami, kedže menšie firmy spravidla nevyužijú porty pre pripojenie optických káblov. Prepínače môžu vďaka tomu mať kompaktnejšie rozmery aj nižšiu cenu a zákazníci majú istotu, že si kupujú zariadenie s výbavou, ktorú skutočne využijú.

Vedľa funkcií pre pripojenie počítačov, serverov aj ďalších sieťových zariadení plnia prepínače Zyxel GS1915 tiež ďalšiu dôležitú úlohu v rámci firemnej IT infraštruktúry. Modely vybavené funkciou napájania cez Ethernet (Power over Ethernet – PoE) sú pripravené napájať prístupové body bezdrôtovej siete, bezpečnostné kamery, VoIP telefóny aj ďalšie zariadenia, ktoré by inak vyžadovali privedenie externého napájania z iného zdroja. Varianty s funkciou PoE existujú u prepínačov série GS1915 vo verzii s 8 aj 24 ethernetovými portami.

Prepínače Zyxel GS1915 sú pripravené pokryť potreby malých kancelárií aj menších firiem. Sú dostupné v štyroch variantách podľa požiadavkov konkrétneho nasadenia:

  • Zyxel GS1915-8 je základným modelom série GS1915, ktorý poskytuje 8 gigabitových portov, prepínaciu kapacitu 16 Gb/s a cloudovú správu prostredníctvom platformy Nebula. Zyxel GS1915-8 rovnako vyniká veľmi nízkou spotrebou elektriny, ktorá neprekročí 4,7 wattov.
  • Zyxel GS1915-8-EP rozširuje funkcie základného osemportového modelu o napájanie cez PoE s celkovým príkonom PoE až 60 wattov.
  • Zyxel GS1915-24E je osadený 24 gigabitovými portami a poskytuje prepínaciu kapacitu 48 Gb/s. Maximálna spotreba zariadení je veľmi priaznivých 15,5 wattov.
  • Zyxel GS1915-24EP je najvyšším modelom série GS1915, ktorý poskytuje PoE napájanie na 12 z celkových 24 portov. Celkom môže napájať pripojené zariadenia príkonom PoE až 130 wattov.

Prepínače série GS1915 je možné ľubovoľne kombinovať s ostatnými sieťovými zariadeniami Zyxel, a pokiaľ aj tie podporujú správu prostredníctvom cloudovej platformy Nebula, je možné z jediného miesta monitorovať a riadiť celú sieťovú infraštruktúru.

Zvýhodnený balíček Zyxel Nebula Starter Kit

Zyxel  ponúka tiež zvýhodnený balíček prepínača GS1915-8EP spoločne s dvomi bezdrôtovými prístupovými bodmi NWA90AX. S touto sadou získajú firmy nielen výkonné, ale tiež jednoducho spravovateľné riešenie Ethernetu i bezdrôtové siete, s možnosťou ovládania prostredníctvom cloudovej platformy Nebula.

Zyxel NWA90AX je výkonný prístupový bod bezdrôtovej siete s podporou štandardu Wi-Fi 6 na oboch rádiách, ktorý vo firemnom prostredí poskytuje:

  • Priepustnosť až 575 Mb/s v pásme 2,4 GHz a 1 200 Mb/s v pásme 5 GHz
  • Prevádzka až 8 samostatných Wi-Fi sietí s rôznymi identifikátormi (SSID)
  • Najnovší štandard šifrovania WPA3-PSK
  • Lokálnu alebo cloudovú správu prostredníctvom služby Nebula
  • Jednoduchú inštaláciu a konfiguráciu
  • Napájanie prostredníctvom Ethernetu (PoE)

V porovnaní s obstaraním samostatných zariadení je zvýhodnený balíček Zyxel Nebula Starter Kit o 15 % lacnejší.

Značky: