Tatra banka prináša verziu 2.0 mobilného bankovníctva pre operačné systémy Android (minimálne 2.3) a iOS (minimálne 6.1). Pre operačné systémy Windows Phone a Blackbarry ostáva v platnosti staršia verzia. Verzia 2.0 bude ako upgrade k dispozícii od 11. februára na príslušných aplikačných obchodoch. S vylepšeniami sa stretnete hneď na začiatku, aplikáciu je teraz možné aktivovať aj bez fyzickej čítačky, resp. bez dvoch mobilných zariadení ako tomu bolo treba doteraz.

Tatrabanka
Tatrabanka-4

Úplne postačuje len jedno mobilné zariadenie, keďže teraz sa dá nastaviť beh mobilného bankovníctva na pozadí (maximálne 2 minúty). To bola aj jedna z najžiadanejších funkcií od používateľov. Nová verzia už bola testovaná zhruba na 300 klientoch (z toho 100 zamestnancov), teraz je už pripravená do ostrej prevádzky. Nový dizajn si vychutnáte najviac na tablete (teda na zariadení s uhlopriečkou 7 palcov a viac), kedy sa zobrazí používateľské rozhranie ako viacstĺpcové zobrazenie. Výraznou zmenou je tzv. Spending report, čo je interaktívny graf s výdajkovými kategóriami. Nájdete v ňom prehľad príjmov a výdajov, správu kategórií ale aj  nastavenie rozpočtu.

Tatrabanka-6
Tatrabanka-9
Vľavo je znázornený systém jednoduchej aktivácie a vpravo zase obrazovky aj so spending reportom.

Nová funkcionalita sa týka aj vedenia účtov. Môžete rýchlo odpovedať na prijatú platbu, hneď si vytvoriť príjemcu z pohybu na účte, k dispozícii je rozšírené vyhľadávanie a história pohybov za viac ako 3 mesiace, graf zostatkov, ale aj PDF mesačný výpis s možnosťou tlače.

Pre pobočky a bankomaty je vylepšené zobrazenie a navigácia k pobočke či bankomatu, na kreditných kartách si pozriete kalendár uzávierok a splatností danej karty. Nový je aj kurzový lístok a menová kalkulačka. Niektoré z týchto funkcií môžu použiť aj neklienti banky a tiež si môžu vyskúšať demoúčet.

Tatrabanka-7
Tatrabanka-10

Celkovo má aplikácia Tatra banka viac ako 180 000 klientov vo veku od 27 po 41 rokov. Priemerne urobia 5 transakcií za mesiac a to vo výške 250 Eur. 61 % tvoria muži, 39% ženy, 69 % používa Android, 29 % iOS a 2 % WP.

Viac o novej verzii mobilného bankovníctva nájdete aj v našom redakčnom videu:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.