Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

 • Cestujúci sa z Bratislavy do Viedne dostanú len zo stanice Bratislava-Petržalka
 • Pre obyvateľov Marcheggu a okolia budú k dispozícii autobusy náhradnej autobusovej dopravy
 • Držiteľov medzištátnych cestovných dokladov ZSSK do/z Rakúska odvezú linky MHD 93 a N 93

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich, že od pondelka 4. marca 2024 pravdepodobne do polovice decembra 2024 budú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) rekonštruovať trať Devínska Nová Ves – Marchegg (Rakúsko). Rekonštrukčné práce prinesú spoľahlivejšiu a bezpečnejšiu železničnú dopravu, a to aj vďaka oprave hraničného mosta a vybudovaniu elektrifikácie.

Pre výluku bude zastavená prevádzka medzištátnej linky REX Bratislava hl. st. – Marchegg – Wien Hbf. Viac informácií ohľadom prác na trati sa vám poskytnú ŽSR – hovorca@zsr.sk.

Viedne sa nevzdávajte – diaľkové vlaky vás tam dovezú aj napriek výluke:

 • InterCity IC 44/45 linky Košice – Wien Hbf.:
  • už od 10. decembra 2023 je pravidelná komerčná linka z Viedne do Košíc a späť ešte rýchlejšia. Kým pri IC 44 z Košíc do Viedne došlo ku skráteniu doby cestovania o 32 minút (cesta trvá po novom 5 hodín a 50 minút), pri IC 45, ktoré jazdí opačným smerom, sa skrátilo cestovanie o 46 minút (cestuje sa po novom 5 hodín a 45 minút),
  • vlaky v hlavnom meste zastavujú v staniciach Bratislava-Petržalka, Bratislava-Nové Mesto a Bratislava predmestie (už nie v stanici Bratislava hl. st.),
  • cestujúci, ktorí plánujú vyraziť z hlavnej stanice v Bratislave, môžu využiť linku mestskej hromadnej dopravy číslo 93 a N 93 medzi železničnými stanicami Bratislava hlavná stanica a Bratislava-Petržalka, pri kontrole lístkov revízorom stačí predložiť cestovný doklad na vlak.
 • Railjet xpress RJX 160/167 (Bratislava hl. st. – Zürich HB).

ZSSK vám počas výluky ponúka pohodlné alternatívy cestovania:

1. Vlaky z Petržalky do Viedne každú hodinu, v špičke každých 30 minút: Linka REX vás rýchlo a pohodlne dopraví do Viedne cez Kittsee.

2. MHD pre držiteľov medzištátnych cestovných dokladov: Cestujte linkami 93 a N 93 medzi hlavnou stanicou a Petržalkou a predložte pri kontrole cestovný doklad na vlak.

3. Autobusy pre Marchegg a okolie: Náhradná autobusová doprava vás dovezie do Marcheggu podľa cestovného poriadku na webe ZSSK – ZSSK | Výluky. V autobusoch platia bežné medzištátne cestovné lístky.

Značky: