Už 27. a 28. januára sa v Bratislave uskutoční zaujímavý hackathon riešiaci optimalizáciu spotreby energie s názvom EnergyHack. Účastníci budú môcť súťažiť v dvoch kategóriách a pracovať s reálnym data setom, ktorý poskytne hlavný partner hackathonu Západoslovenská distribučná. Je to prvá výzva tohto typu a rozsahu organizovaná na Slovensku.

Dve výzvy

Základná výzva pre všetky tímy nesie názov Analýza a optimalizácia spotreby elektrickej energie. Výstupom by mal byť funkčný prototyp mobilnej aplikácie optimalizujúcej spotrebu energie jednotlivým zákazníkom vďaka skorému informovaniu o blížiacom sa prečerpaní či možnostiach výhodnejších taríf pre dané podmienky klienta.

Druhá, bonusová výzva je viac vizionárska. Organizátori vyzývajú, aby si svojími vstupmi pomohol zvýšiť podiel obdnoviteľných zdrojov na celkovej spotrebe energie a motivoval tak ľudí vďaka šikovným funkciám appky šetriť nielen svoju spotrebu, ale vhodnými spôsobmi aj naše prostredie.

Študenti aj profesionáli

EnergyHack je určený pre všetkých, ktorých baví analytika, funkčný dizajn, transparentnosť alebo sa zaujímajú o obnoviteľnú energiu. Stretnú sa na ňom developeri, grafickí dizajnéri a data analytici, aby vytvorili funkčnú a user friendly aplikáciu pre spotrebiteľov energie s cieľom sprehľadniť a optimalizovať spotrebu. Hackathon ponúka účastníkom aj možnosť spolutvoriť trendy a navrhovať riešenia pre obnoviteľné zdroje energie.

Registráciu spustil organizátor hackathonu Impact HUB Bratislava pred sviatkami a je možné sa do nej prihlásiť ako už sformovaný tím alebo jednotlivec. Týmto chcú organizátori nechať priestor aj šikovným študentom s čerstvými nápadmi, ktorí sa môžu pridať priamo na hackathone k tímom alebo si ich v predstihu nájsť na úvodnom podujatí Meetupe, ktorý sa uskutoční 23. januára v spomínanom coworkingovom centre Impact HUB.

Účastníci sa môžu tešiť na workshopy vedené profesionálmi z oblasti UX a analýzy  dát. Medzi komunitných partnerov, ktoré ich zastrešia patrí Banalytics a agentúra UI42.

Príď sa dozvedieť viac na Meetup

V zahraničí je bežné, že pred takýmito podujatiami sa predstavia dáta a ich komplexnosť, s ktorou budú účastníci pracovať, niekoľko dní aj týždňov vopred. Tento vzor prebrali aj organizátori slovenského EnergyHacku a pozývajú všetkých-  už registrovaných aj ešte nerozhodnutých – na Meetup. Ten sa uskutoční 23. januára od 18:30 v priestoroch Impact HUBu na Hviezdoslavovom námestí a programom bude podrobné vysvetlenie výziev, predstavenie a odomknutie dát pre registrovaných účastníkov a neformálny networking. Zároveň sa na stage-i predstavia jednotlivci, ktorí sa chcú pridať k nejakému tímu.

Registrácia prebieha na http://energyhack.sk
Značky: