O tom, ako sa tradičná spoločnosť, ktorá je na Slovensku známe hlavne ako dodávateľ výkonných multifunkčných systémov pre kancelárie prispôsobila aktuálnym trendom, sme sa boli pozrieť v Žiline na akcii LET´S PLAY IT – PRIDAJ SA AJ TY!.

Na tomto podujatí sa zúčastnil napr. hosť z Japonska, Kazumasa Takayanagi , ktorý vo firme Konica Minolta pôsobí ako manažér pre strategický rozvoj značky. A hovoril o jednote značky a nových príležitostiach. My sme hovorili s generálnym riaditeľom slovenskej pobočky, Tomášom Bednářom o tom, ako sa zmenilo postavenie tejto firmy v súvislosti s predĺžením životnosti multifunkčných zariadení a ako sa postupne prechádza na ďalšie služby. Tie sú spojené hlavne s ďalším využitím už existujúcich multifunkných zariadení na iné účely ako je skenovanie a tlač dokumentov.

Príkladom je dochádzkový systém zabudovaný priamo do multifunkcie. Stačí potom priložiť len svoju zamestnaneckú kartu a evidencia príchodov do práce, jej prerušení a odchodov z práce je na svete. Rovnako sme si pozreli, ako je možné cez okuliare pre virtuálnu realitu na diaľku riadiť napr. opravu traktora. Všetko sme pritom zachytili na redakčné video.