WhatsApp bude upozorňovať používateľov na podvodné správy

1

Cieľom je postupne minimalizovať šírenie podvodných reťazových správ.

Spoločnosť WhatsApp začala testovať novú funkciu, ktorá upozorní používateľov na to, že dostali podvodnú správu. Bežní používatelia zvyčajne nedokážu identifikovať podvodnú správu a následne ju tak zbytočne šíria ďalej.

Jedným z typov takýchto správ sú reťazové správy, napríklad o tom, že služba WhatsApp bude spoplatnená. V správe je však používateľ vyzvaný na jej ďalšie šírenie, aby mohol službu využívať naďalej bezplatne. WhatsApp je už pár rokov zadarmo a dokým ho bude vlastniť Facebook, tak veľmi pravdepodobne aj naďalej zadarmo bude.

Šíritelia podvodných správ nebudú potrestaní, rovnako spoločnosť nebude preverovať každú jednu správu, že či sa jedná o podvod. Cieľom je totiž minimalizovať reťazové správy, ktoré majú najčastejšie klamlivý obsah.

Novinka by mohla byť do ostrej prevádzky nasadená v krátkom čase.

Zdroj: CultOfMac

Prečítajte si aj:

WhatsApp najnovšie umožňuje skutočne vymazať už odoslanú správu

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Toto teda znamena, ze WA bude citat spravy uzivatelov a teda komunikacia je sice sifrovana, avsak WA bude mat k obsahu sprav stale pristup. Skvele 🙂

Pridaj komentár