WhatsApp končí so starými Androidmi

0

Používateľov, ktorých sa zmena dotkne, by nemalo byť mnoho.

Facebook, ktorý vlastní WhatsApp, už od 1. 1. 2021 nebude fungovať na starých zariadeniach s iOS alebo Androidom, na blížiaci sa koniec podpory upozornil server TechRadar. Na to, aby ste aplikáciu mohli používať aj naďalej, je treba aktualizovať operačný systém alebo vymeniť zariadenie.

Celkovo ide o veľmi staré systémy a to konkrétne s verziami Android 4.0.3iOS 9. Bližšie si môžete predstaviť tieto systémy, ako by ste mali telefóny Samsung Galaxy S2 alebo Apple iPhone 4.

Vzhľadom na vtedajší systém aktualizovania smartfónov, bude takmer vždy jediné východisko a to výmena zariadenia. Android ak aj nejaké aktualizácie dostal, tak len sporadicky. Ak ste neaktualizovali vtedy, dnes už byť dostupné nemusia.

Či už budete meniť telefón a teda aj znova inštalovať aplikáciu WhatsApp, tu je návod ako mať správy vo WhatsAppe vždy zálohované.

Zdroj: TechRadar

Prečítajte si aj:

WhatsApp telefonovanie cez počítač bude čoskoro pre všetkých

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár