Windows 10: Máte slabý jas? Možno treba vypnúť automatické nastavenie

0

Problém s nízkym jasom sa nebude týkať každého z vás.

Ide vlastne o rozšírenú funkcionalitu, kedy máte notebook s automatickým nastavením jasu. Spravidla to poznáte tak, že máte stále prinízku hodnotu. Snímač a to, na aké hodnoty je naprogramovaný, zapríčiňuje skôr to, že máte jas vždy nižší než vyšší.

Toto sa dá vypnúť priamo v nastaveniach systému Windows v časti Obrazovka. Ak máte notebook alebo monitor so snímačom okolitého osvetlenia, zobrazí sa hneď hore v sekcii Jas a farba dodatočný prepínač s názvom Zmeniť jas automaticky pri zmene úrovne osvetlenia.

windows settings

V prípade, že máte jas na úrovni, v akej ste ho nastavili, no obrazovka sa stále stmieva, odporúčame zistiť nastavenia grafiky Intel. Aplikáciu na nastavenie nájdete v ponuke Štart. V časti System – Power prípadne v ekvivalente vašej jazykovej lokalizácii nájdete predvoľbu na vypnutie šetrenia energie. Toto treba vypnúť. V prípade, že máte grafickú kartu od AMD, tip na úpravy nájdete v tomto článku.

intel graphics settings

Prečítajte si aj:

Ako zabrániť stmievaniu obrazovky pri tmavých farbách? (AMD)

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár