Windows 10 obsahuje závažnú chybu. Záplatu sa ale nedarí nainštalovať

0

Chyba inštalácie záplaty je stále lepšia ako chyba pri samotnom štarte systému, kedy by ste zostali na čiernej obrazovke.

Server WindowsLatest hovorí o bezpečnostnej aktualizácii KB4528760. Tá sa nainštalovala používateľom, ktorí majú májovú a novembrovú aktualizáciu z minulého roka. Avšak pokus o jej inštaláciu sa skončil chybou a záplatu sa nepodarilo nainštalovať. Problém sa neobjavuje plošne a opäť bude na Microsofte, aby zistil, čo chybu inštalácie spôsobuje.

Záplata prinášala opravu procesu Windows CryptoAPI (Crypt32.dll), ktorý sa staral o overovanie šifrovaných certifikátov v operačnom systéme. Na chybu pôvodne upozornila práve americká agentúra National Security Agency (NSA). Okrem toho, že našla chybu v tomto procese, treba počítať aj s tým, že sa dá zneužiť. Informácie o tom, ako sa dá chyba zneužiť, sú známe.

Aj z toho dôvodu je dôležité, aby si opravu stiahlo čo najviac používateľov a aplikovalo ju na svoj systém.

Zdroj: WindowsLatest

Prečítajte si aj:

Sága pokračuje: Ďalšie aplikácie budú stále podporovať Windows 7

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>