Windows 10 odporúča Edge

0

Microsoft je skrátka neúnavný.

Do okna s nastaveniami systému pribudla ďalšia záležitosť. Tlačidlo, ktoré vás bude upozorňovať na to, že dokáže obnoviť odporúčané nastavenia. Kliknutím naň vám výrobca systému vysvetlí, že Edge najlepšia voľba.

Možno áno, však kauzy s internetovým prehliadačom tu máme už od verzie Windows 98. Je na vás, ktorý prehliadač budete používať. Je tiež ale pravda, že Microsoft by s týmto vtieravým systémom už mohol prestať a nechať si používateľov vybrať.

Vlastne, veľmi na výber nemajú, nový Edge sa im prepašuje do systému cez Windows Update alebo ako súčasť novších zostavení Windows 10. Na to, aby ste zmenili predvolené nastavenia, teda prepli Edge na iný prehliadač, musíte to urobiť ručne.

Nové tlačidlo o tom, že je vhodné prepnúť na Edge pôsobí nevhodne. Chrome alebo Opera nie sú dostatočne dobré prehliadače na to, aby ste ich používali?

windows settings

Prečítajte si aj:

Microsoft v prehliadači Edge testuje detský režim

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár