Windows 10 prichádza s opravou systému NTFS

0

Oprava na seba nenechala dlho čakať.

Teda pokým si odmyslíme čas, po ktorý sa dal sporný príkaz vykonávať. V minulosti sme vás upozornili, že príkaz C:\:$i30:$bitmap poškodí súborový systém NTFS a je potrebné ho programom na kontrolu disku opraviť. Server WinAero upozornil, že tohto príkazu sa ďalej netreba obávať.

Chyba, ktorá tak mohla spôsobiť poškodenie ukladaných súborov, alebo problémy so štartom počítača má svoju opravu. Objavila sa vo vývojárskej verzii Windows 10 Insider Preview build 21322. Insideri k nej ešte nemajú prístup a oprava nie je nijako samostatne zdokumentovaná.

Podľa zverejnených informácií už ale príkaz nefunguje a jeho zadaním sa objaví chyba „Názov adresára je neplatný“. V praxi ste sa s týmto problémom pravdepodobne nestretli, no aj tak je príjemné, že potenciálne riziko bolo opravené.

Zdroj: WinAero

Prečítajte si aj:

Pozor na chybu vo Windows, ktorá môže poškodiť váš disk

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár