Windows 10 príde s ďalším otravným hlásením

1

Naozaj toto potrebujeme? Systém si nedokáže zistiť sám, na aký účel ho používame?

Mnohí ste sa už s modrou obrazovkou, ktorá opätovne ponúka prepojenie vášho smartfónu so systémom alebo ukladanie dát na OneDrive. Áno, je to tá obrazovka, ktorú máte zobrazenú pri čistej inštalácii systému a prvotnom zavedení. Na webe BetaNews sa objavil obrázok novej konfiguračnej obrazovky.

Tá má za úlohu zistiť, akým spôsobom používate počítač (na hry, školu, v rodine, zábavu, kreativitu alebo podnikanie). Podľa dizajnu by ste mali mať možnosť vybrať viac možností. Táto obrazovka sa prvýkrát ukázala v insiderskej zostave Windows 10 Build 20231. Jej názov je zatiaľ Windows out-of-box experience.

Nateraz sa budete stretávať len s vyššie spomenutou obrazovkou. Tá sa nezobrazuje náhodne, zvykne sa ukázať po veľkej aktualizácii operačného systému. Teda ak ste napríklad aktualizovali z verzie 1909 na 2004, pri jednom z reštartov ste tento jav mohli spozorovať.

V zásade nemáme nič proti občasnému pripomenutiu, nevýhodu ale je, že to niekoľkonásobne spomalí zavedenie systému a medzičasom musíte len počkať, kým sa obrazovka načíta a po vyklikaní predvolieb vás konečne pustí do systému.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Windows 7: Kto stále používa tento systém?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Marek Hrabovský on

    Vo všeobecnosti by systém nemal vykonávať zber dát ako aj zber telemetrických údajov. Považujem to za zásah do osobnej identity a takýto ďalší krok je len kúsok od priemyselnej špionáže. Budem len rád keď vedúci predstavitelia spravodajských služieb odstavia Microsoft a iné spoločnosti od týchto krokov či monopolného postavenia.

Pridaj komentár