Windows 10 obsahuje chyby. Rozmyslite si najnovšiu aktualizáciu

5

Nová verzia prináša nielen vylepšenia a opravy ale aj nové alebo neopravené chyby.

Je to štandardný proces a na chyby upozorňuje sám Microsoft na svojej stránke. Májová aktualizácia označovaná aj ako Windows 10 v2004 sa dneškom začína distribuovať na počítače používateľov. Keďže obsahuje nižšie špecifikované a zatiaľ neopravené chyby, netreba sa ponáhľať.

Proces aktualizácie by ste mali nechať na automatickom procese Windows Update. Menej skúseným používateľom alebo na pracovné zariadenia sa neodporúča vynútený prechod na verziu 2004 ani cez nástroj Media Creation Tool. V prvej vlne uvoľňovania tejto verzie bude dostupná pre systémy Windows 10 1903 a 1909.

Zoznam známych problémov:

  1. Problém s pripojením k viac ako jednému zariadeniu cez Bluetooth s ovládačmi Realtek.
  2. Problémy s aktualizáciou systému alebo po dokončení aktualizácie pre systémy s audio ovládačmi Conexant ISST
  3. Zamrznutie systému, ktoré používajú ovládače Conexant a Synaptics
  4. Chyba pri použití na obrazovkách kompatibilných s Variable Refresh Rate a grafickými kartami od Intelu. Chyba sa najviac prejavuje pri hrách využívaní DirectX 9.
  5. Chyba pri pripájaní a odpájaní zariadení Thunderbolt.
  6. Problémy s ovládačmi grafických kariet NVIDIA verzie 358 a nižšie.

Microsoft tieto chyby eviduje a označuje ich ako v štádiu riešení.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Windows 10 dostane nové vylepšenia. Verzia 2004 je tu už čoskoro

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

5 komentárov

  1. Po aktualizácii problém si pripojením k netu a po reštarte vyskočila obrazovka pre vyber z 2 systémov: windows 10 a nejaký windows rollback. Vždy po zapnutí vyber z tých 2 systémov, takže obnovenie s vymazaním všetkého nasledovalo, aby som system mal OK.

  2. Aktualizáciu 2004 neodporúčam – Debilná chyba,hlásilo mi „Žiadne pripojenie k sieti internet“ aj ikona na paneli úloh mi zostala s výkričníkom a pritom som internet mal…Nech to prvej opravia a potom si to aktualizujem možno naspäť na verziu 2004.Momentálne som sa vrátil k predošlej verzii windows 10 a mimochodom verzia 2004 sa mi absolutne nepáči,je škaredá nesympatický,bledá divno výzorová,proste hnusná TAJBL !

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>