Windows 10 zakáže Adobe Flash pre celý systém

2

Ide o odstránenie tohto systémového doplnku prostredníctvom aktualizácie.

Je voliteľná a nemá byť zaradená do automatickej služby Windows Update. Teda v zásade sa vás problém netýka okrem toho, že Adobe Flash ako taký končí. Informovali sme o tom v našom článku. Tento doplnok je bežne v systéme a nájdete ho v Ovládacom paneli.

Aktualizáciu KB4577586 si môžete stiahnuť zo servera Katalóg služby Microsoft Update. Je to voliteľná systémová záležitosť. Po jej inštalácii ale nebude môcť balík odstrániť. Navyše bude blokovaná inštalácia Flash Playera ako systémovej súčasti.

Podpora prehliadačov bude ešte dostupná ako ich vstavaná súčasť. Tie s ňou ale tiež skončia. Až na výnimky je malá pravdepodobnosť, že by ste technológiu flash potrebovali používať. Zmeny boli avizované roky dopredu a webové stránky s ňou prakticky nepočítajú.

flash control panel windows

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Pozor na falošný doplnok Adobe Flash pre macOS

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Úprimne nechápem dôvod blokovať flash player, proste nech spravia stabilnú open source offline verziu ktorá nebude v pc nič robiť.
    Toto spôsobí len problémy s komoatibiltou.

Pridaj komentár