Natívne spúšťanie Android aplikácií v systéme Windows 11 rozhodne zaujalo.

Hoci bola táto funkcia ohlásená ešte minulý rok, na jej verejné testovanie stále čakáme. Vyzerá to však tak, že naše čakanie je na konci, a budúci mesiac Windows 11 zavedie podporu aplikácií pre Android vo „verejnom náhľade. Správa s objavila na blogu spoločnosti Microsoft.

Po veľkolepom uvedení tejto podpory sa táto možnosť do systému Windows 11 stále nedostala. Aj keď sa situácia už mierne zlepšila, testovanie stále prebieha iba v rámci uzavretej skupiny a obmedzeného počtu podporovaných aplikácií.   

Android Windows HryZdroj: GSMArena
Android Windows Hry

Zatiaľ však nie je známe, či sa verejný náhľad rozrastie o ďalšie Android tituly. V súčasnosti je v systéme Windows 11 k dispozícii len približne 50 aplikácií, ktoré sa dajú používať bez sideloadingu.

Microsoft aj upozornil, že bezplatná aktualizácia systému Windows 11 „vstupuje do záverečnej fázy„. Pôvodne sa tak malo udiať až v polovici roka 2022. Na jednej strane je vidieť, že záujem o aktualizáciu je veľký, no na druhej to naznačuje, že ak sa nerozhodnete v najbližšej dobe s tým niečo spraviť, neskôr budete možno za aktualizáciu musieť zaplatiť.

Zdroj: 9to5google

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.