Word: Čo je pevná medzera?

0

Niekedy sa pevná medzera vloží automaticky, no potrebujete o nej vedieť.

Medzera a pevná medzera vyzerajú úplne identicky. Teda pokým si nenecháte zobraziť netlačiteľné znaky a formátovacie značky. Na to je tlačidlo na paneli Domov tak, ako ho vidíte na obrázku.

Ako na to?

Pevná medzera sa automaticky vloží napríklad za predložkami. Jej klávesová skratka je Ctrl + Shift + medzerník. Na pohľad bude vyzerať rovnako, no namiesto bodky bude medzi slovami krúžok.

To znamená, že pri rozdelení slova na ďalší riadok, ak sa nezmestí na pôvodný sa presunú obe slová spojené pevnou medzerou. Toto odporúčame využiť pri názvoch ulíc s popisným číslom za jej názvom. Takto zostanú tieto dva údaje vždy spolu.

Prvý riadok Račianska 153 je bez pevnej medzery. Druhý riadok je s pevnou medzerou

Prečítajte si aj:

Tipy pre Excel: Ako načítať CSV súbor?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár