Kým ostatní výrobcovia idú „vyšliapanými chodníčkami“, sú tu aj výrobcovia s väčšou dávkou odvahy v oblasti dizajnu.

x-mini-we-product-images-4

Toto je jednoznačne netradičný reproduktor, aký sa dá vidieť. Nielenže sa podobá na menší granát, je zároveň aj najmenší spomedzi rôznych miniatúrnych modelov, ktoré sme videli. Pokojne ho môžete nosiť vo vrecku alebo na kľúčoch. Reproduktor je ukrytý v hornej časti pod gumovým uzáverom. Ten po odňatí môžete preklopiť na spodnú stranu, kde bude pôsobiť ako gumová podložka. Po obvode má jemné pogumovanie. Spodná časť obvodu je vyhradená na microUSB konektor a konektor na prepojenie cez audio kábel. V balení nájdete prepojovací kábel, ktorý má zároveň USB konektor. Pri počúvaní hudby z počítača, ho zároveň môžete nabíjať. Okrem toho je tu NFC a Bluetooth. Režim počúvania cez linkový vstup a BT sa prepína na trojpolohovom prepínači. Prostredná poloha reproduktor vypne.

Špeciálnou vlastnosťou je audio konektor, ktorým sa dajú reťaziť reproduktory. Extra vlastnosťou je potom možnosť zapojenia do domáceho kina, kde sa po zapojení cez AUX kábel stane z reproduktora aj Bluetooth recevier.

X-mini-WE-Product-Images-1

Zvuková kvalita je priamo úmerná mono reproduktoru s výkonom 1,5 W. Jasne reprodukuje najmä výšky, no keď sa započúvate do hudby, zistíte, že zvládne prehrať aj nízke tóny. O basy tak neprídete, menej výrazne boli stredy. Celkovo však na nás reproduktor urobil veľmi dobrý dojem a aj z takto malého zariadenia sa dá vyprodukovať počúvateľný zvuk. Nie je to síce domáce „nano kino“, ale ako super prenosné zariadenie ide o ideálny doplnok.

Technické parametre

Označenie reproduktora / Technické parametreX-mini WE
Typ1.0
Celkový výkon RMS1,5 W
Aux ináno
Bluetootháno
Handsfreeáno
Výstup na slúchadlááno
NFCáno
Ovládanienemá
Výdrž akumulátora6 hodín
Vyhotovenieplast
Hmotnosť48 gramov

Výhody

  • rozmery a dizajn
  • NFC
  • možnosť nosiť na kľúčoch
  • reprodukcia výšok a basov
  • možnosť párovania reproduktorov

Nevýhody

  • zastreté stredy

Cena: 35 EUR
Zapožičal: WESTech

6.7 Miniatúrny reproduktor na kľúče

Dizajnová lahôdka s modernými technológiami. Extra prenosný reproduktor na kľúče alebo do vrecka. Treba počítať s tým, že toto nie je reproduktor ašpirujúci na zvukového adepta roka. no vzhľadom na rozmery a technické možnosti, ide o vynikajúci model. Navyše za veľmi dobrú cenu.

  • Kvalita zvuku 4
  • Výbava 7
  • Pomer cena / výkon 9
Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.