Xiaomi Mi A3 nezvládlo aktualizáciu na Android 11. Musí ísť do servisu

0

Aktualizáciu na nový Android 11 určite ešte odložte.

O správe informovala firma na svojom komunitnom webe. Tu zároveň ubezpečila používateľov, že zastavila možnosť aktualizovania na Android 11. Podľa webu GSM Arena sa po aktualizácii stane zariadenie nepoužiteľným.

Aktualizácia na Android 11 má 1,4 GB a jediným riešením, ako opraviť zariadenie je zaniesť ho alebo poslať do servisu. Dobrou správou je, že firma zoberie do opravy na svoje náklady aj tie zariadenia, ktoré nie sú v záruke. Používatelia s Mi A3 by mali počkať do ďalšieho oznámenia aktualizácie operačného systému a telefón neaktualizovať. Výrobca musí najprv prísť na chybu, ktorá spôsobuje kompletné znefunkčnenie telefónu.

Pre úplnosť dodajme, že Xiaomi vydalo v niektorých krajinách aj ďalšiu aktualizáciu na Android 11. Tá síce nespôsobuje úplne znefunkčnenie telefónu, avšak obsahuje iné problémy. Aj v tomto prípade teda platí, zatiaľ svoj telefón Mi A3 na Android 11 neaktualizujte.

xiaomi mi a3 android 11 update

Zdroj: GSM Arena

Zdroj: Mi Community

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi 10T Pro: Hi-End smartfón za polovicu bežnej ceny (RECENZIA + VIDEO)

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár