Malé zariadenie, ktoré razom premení aj klasický televízor s HDMI portom na smart TV.

Mi TV Stick je oproti Mi Boxom oveľa menší a nenápadnejší. Pokým sa klasický Android TV box pripája k televízoru pomocou HDMI kábla, Mi TV Stick už pripojíte prostredníctvom HDMI napriamo. To šetrí nielen priestor, ale je aj oveľa praktickejšie. To predurčuje Mi TV Stick k používaniu na rôznych miestach, kde je dostupné Wi-Fi pripojenie.

Funkciami ide o klasickú Android TV. Mimoriadne však poteší zabudovaný Chromecast na bezdrôtové prenášanie multimediálneho obsahu zo smartfónu. Hneď na úvod prezradíme, že kompaktné rozmery, a tým pádom aj väčšie mobilita, prináša jeden kompromis. Oproti Mi Boxu S je video možné streamovať iba v rozlíšení Full HD/60fps, namiesto 4K. 

Nastavenie Mi TV Sticku je jednoduché. Pozostáva z týchto jednoduchých krokov:

 1. Pripojte Mi TV Stick k televízoru cez HDMI port
 2. Pripojte Mi TV Stick k adaptéru/USB portu a internetu
 3. Prihláste sa ku svojmu Google účtu
 4. Stiahnite si vami požadované aplikácie pre Android TV
 5. Začnite streamovať
Android TV

Android TV UI, Zdroj: Pinterest

V balení Mi TV Sticku nájdete aj nabíjací adaptér, ktorý sa prostredníctvom microUSB pripája k telu prehrávača. Keďže dodávaný kábel je pomerne krátky, radšej sme ho pripojili priamo do USB portu televízora. Mi TV Stick váži iba 30 gramov, takže je ho možné veľmi jednoducho prenášať naozaj kamkoľvek. 

Počas aktivácie ho bude potrebné spárovať s diaľkovým ovládačom, ktorý sa pripája k Mi TV Stick pomocou Bluetooth. Tento spôsob pripojenia zabezpečí, že nemusíte počas ovládania smerovať ovládač na televízor, ale držíte ho stále prirodzene tak, ako vám to vyhovuje. Kvalite prenosu je vynikajúca, bez výpadkov. Na ovládanie Mi TV Stick je možné použiť aj ľubovoľnú “remote” aplikáciu pre smartfóny s podporou ovládania prostredníctvom WiFi (napríklad Lean Remote). Keďže Mi TV Stick je vybavený Bluetooth, je možné k zariadeniu pripojiť napríklad aj Bluetooth slúchadlá, čo je veľmi praktické.

Po spárovaní ovládača bude pre plnohodnotné používanie Mi TV Sticku potrebné zadať prihlasovacie údaje Google konta. Prihlásenie je možné vykonať aj prostredníctvom smartfónu cez stránku androidtv.com, takže nemusíte zadávať dlhé prihlasovacie údaje s ovládačom a klávesnicou na obrazovke. Počas procesu nastavovania bude používateľ navádzaný pokynmi na obrazovke.

Neobmedzená zábava

Cez Obchod Google Play je možné stiahnuť požadované aplikácie pre Android TV. Ponuka je však oveľa menšia ako v prípade Obchodu Play pre smartfóny. Z bezpečnostného dôvodu je to správne riešenie. Nainštalovať si tak môžete napríklad HBO, Netflix, Spotify, internetové televízie, alebo rôzne iné streamovacie služby. Pravdepodobne najviac používanou aplikáciou bude YouTube a v prípade, že používate internetovú televíziu, tak aj tá.

Prostredie Mi TV Stick sa ničím neodlišuje od ostatných Android TV zariadení. Je tak možné personalizovať domovskú obrazovku a nastaviť si ju presne podľa seba. 

V prípade, že nechcete mať neustále dostupný celý obsah Mi TV Stick, ktorý je viditeľný pre všetkých v domácnosti, je možné aktivovať Obmedzený režim. Ten bude obsahovať iba vami vybrané aplikácie – napríklad YouTube Kids, Spotify a podobne. Mi TV Stick je poháňaný systémom Android TV 9.0, ktorý podporuje hlasové vyhľadávanie a Chromecast.

Xiaomi Mi TV Stick

Xiaomi Mi TV Stick

K ovládaniu Mi TV Stick už nie je potrebné písanie textov, pretože stačí iba jednoducho zadať hlasový povel. Stlačením tlačidla mikrofónu na diaľkovom ovládači rýchlo nájdete, čo hľadáte. Túto funkciu si obľúbili hlavne deti, ktoré ešte nevedia písať. Mi TV Stick podporuje dekódovanie zvuku DTS aj Dolby HD. Výsledkom je kvalitný stereofónny priestorový zvuk.

Ovládanie a pohybovanie v menu je rýchle a bez zaváhania. Pocitovo je rýchlejšie ako v prípade Mi Box S. Dokonca aj niektoré internetové televízie, ktoré mali problém s plynulosťou prehrávania na starších Mi Boxoch, na Mi TV Stick fungujú plynulo.

Záver

Vzhľadom k cene ide o veľmi dostupné riešenie, ktoré spraví aj z klasického televízora alebo monitora inteligentné zariadenie. Rozmermi je TV Stick priam predurčený na pravidelné prenášanie napríklad na chalupu. Podmienkou k plnohodnotnému používaniu je kvalitné internetové pripojenie.

Porovnajte si cenu vo viacerých e-shopoch:

 

Technické parametre

 • Modelové označenie: MiTV-AESP0
 • Procesor: Amlogic S805Y, 4-jadrový
 • Rozlíšenie: 1080p
 • Audio dekodér: DOLBY, DTS Audio
 • Max. výstupné rozlíšenie: FHD + HDR
 • Formát zvuku: MP3, AAC, Flac, OGG
 • Video dekoder: VP9, VP8, VC-1, H.265, H264, H.263, MPEG1/2/4
 • Formát fotografie: JPG, BMP, GIF, PNG, TIF
 • Aplikácie: Google Play, Netflix, YouTube, Prime Video, Spotify a ďalšie
 • Bluetooth: Bluetooth 4.2
 • Spotreba energie: 5 W
 • WiFi: 2,4 GHz a 5 GHz dual-band WiFi, 802.11 a/b/g/n/ac
 • Napájanie: microUSB konektor
 • Operačný systém: Android TV 9.0 + podpora budúcich aktualizácii
 • Interné úložisko: 8 GB
 • RAM: 1 GB
 • Ostatné funkcie: Chromecast, Obchod Google Play (Kodi), Netflix, HBO GO, YouTube, Prime Video, Google asistent, podpora Xiaomi Home zariadení
 • Obsah balenia: Mi Tv Stick, Bluetooth ovládač, USB-Micro USB kábel, 5V/2A EU adaptér, Návod na použitie v SK/CZ a EN jazyku.

Cena: 37,94 eur

Zapožičal: Agem

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi 10T Pro: Hi-End smartfón za polovicu bežnej ceny (RECENZIA + VIDEO)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.