Xiaomi prichádza oficiálne do Európy. Čoskoro sa objaví na Slovensku

4

Distribútorom je spoločnosť ABC Data.

Spoločnosť ABC Data dnes oznámila, že bude v Európskej únii oficiálne distribuovať produkty Xiaomi. Tie sa najskôr objavia v Poľsku, distribútor neskôr svoje aktivity rozšíri aj do ďalších krajín strednej a východnej Európy, vrátane Slovenska a Českej republiky.

ABC Data bude ponúkať trojicu smartfónov Xiaomi: Mi 5, Redmi Note 3 a Redmi 3S. V nasledujúcom roku sa ponuka zrejme rozšíri o ďalšie kategórie, ako sú fitness náramky, audioprístroje a prenosné batérie. Aktuálne už funguje oficiálna poľská stránka na webe Mi.com.

ABC Data je oficiálnym distribútorom značky Xiaomi pre Európu

ABC Data je oficiálnym distribútorom značky Xiaomi pre Európu. K dispozícii má aj servisné centrum

Distribútor predáva v Poľsku telefóny prostredníctvom predajcu x-kom. Xiaomi Redmi 3S ponúka za 699 zl (v prepočte 163 eur), Redmi Note 3 za 999 zl (v prepočte 233 eur) a Mi 5 za 1799 zl (v prepočte 420 eur).

Spoločnosť ABC Data je v Poľsku trhovým lídrom a má 23% podiel distribúcie spotrebnej elektroniky a IT vybavenia. V distribúcii telekomunikačným operátorom má približne 60% podiel. Silný podiel na trhu je dôležitý pre spoločnosť Xiaomi, ktorá verí vo vybudovanie silného postavenia najmä v segmente smartfónov.

Oficiálne poľské ceny smartfónov Xiaomi

Oficiálne poľské ceny smartfónov Xiaomi

Zdroj: ABC Data

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

4 komentáre

  1. Pingback: VIDEO: Xiaomi Mi 5s a Mi 5s Plus oficiálne. Ultrasonický senzor, 6 GB RAM a duálny fotoaparát | TOUCHIT

  2. Pingback: Xiaomi Mi Note 2 oficiálne. Snapdragon 821, 6 GB RAM a zaoblený displej | TOUCHIT

  3. Pingback: Recenzia Moto Z: Nexus je mŕtvy, nech žije Moto | TOUCHIT

  4. Pingback: Poznáme dátum otvorenia oficiálneho slovenského Mi Store, v ktorom kúpite všetko od Xiaomi | TOUCHIT

Pridaj komentár