YouTube výrazne zakročí proti extrémizmu na jeho kanáloch

0

Server YouTube sa bude čoraz viac zaoberať videami, ktoré majú extrémistický základ.

Spoločnosť Google hovorí o štyroch spôsoboch, ako tento stav riešiť. Jedným z nich je automatizované vyhľadávanie a upozorňovanie na nevhodný obsah videí. Je jasné, že automatizované filtre nezvládnu všetko, už vôbec nemusí ísť o objektívne hodnotenie. Bude spolupracovať s odborníkmi, ktorí by mali mať takisto možnosť posudzovať nekorektný obsah.

Kent Walker, senior viceprezident a generálny poradca spoločnosti Google povedal na svojom blogu, že budú spolupracovať s vládnymi orgánmi na presadzovanie práva. Aj touto cestou chcú riešiť extrémizmus a násilie propagované on-line.

Nie je to novinka, YouTube ako poskytovateľ obsahu preberá zodpovednosť a chce, aby sa ich kanálmi nešíril akýkoľvek spoločensky nevhodný obsah. Tiež ale priznávajú, že doterajšie úsilie nemusí stačiť a je potrebné spraviť ešte viac.

Na tento účel majú automatizované techniky porovnávania obrázkov, aby sa okrem iného zamedzilo opätovnému nahrávaniu rovnakého alebo časti daného videa.

Zdroj: The Guardian

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár