Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

› Víťazi slovenského národného kola úspešne reprezentovali na medzinárodnom finále 12. ročníka Škoda Challenge 2023 v Prahe

› Súťaž preveruje vedomosti a zručnosti servisných pracovníkov a predajcov v rámci siete autorizovaných partnerov značky Škoda

› Slovensko malo zastúpenie v 7 kategóriách aj zástupcu za import a súťažiaci nadviazali na minulé úspechy najlepším ročníkom vôbec

› Môžeme sa tak pochváliť prvým miestom v kategóriách Lakovač aj víťazstvom v kategórii Best team

Medzinárodné finále 12. ročníka súťaže Škoda Challenge 2023 sa uskutočnilo v druhej polovici júna v Prahe. Zúčastnili sa ho aj víťazi siedmich kategórií národného kola, do ktorého sa zapojilo celkovo 150 pracovníkov. Slovenským súťažiacim sa podarilo opäť bodovať – odniesli si spolu päť ocenení, z toho dve prvé priečky, dve druhé a jednu tretiu priečku. Nadviazali tak na úspechy v uplynulých rokoch a ukázali, že vďaka vysokej odbornosti a bojovnosti je možné uspieť aj v tvrdej zahraničnej konkurencii.

Škoda Challenge je vedomostná súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť všetci zamestnanci pracujúci v oblasti servisu a predaja. Hlavnou ideou tohto podujatia je nájsť najlepších pracovníkov servisu a predaja na celosvetovej úrovni. Súťaž pomáha značke Škoda zvyšovať štandardy kvality poskytovaných služieb, ako aj stimulovať ďalší progres vo vedomostnej a praktickej úrovni zamestnancov. V národnom kole Škoda Challenge súťažilo 150 pracovníkov od 71 partnerov z  predajnej a servisnej siete Škoda na Slovensku. Víťazi kategórií úspešne reprezentovali aj na medzinárodnom finále v Prahe. Zmerali si vedomosti v siedmich kategóriách – Servisný poradca, Diagnostický technik, Servisný technik, Vedúci náhradných dielov, Lakovač, E-Mobility Expert a Predajca nových vozidiel.

„Sme radi, že sme dokázali opätovne potvrdiť bojovnosť aj odbornú zdatnosť pracovníkov našej siete autorizovaných partnerov značky Škoda. Vďaka súťaži Škoda Challenge ich dokážeme motivovať k rozvoju zručností a vedomostí, ktoré v konečnom dôsledku vedú k spokojnosti našich zákazníkov. Úspešným súťažiacim, samozrejme, gratulujem k úspechu v náročnej svetovej konkurencii,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

5 víťazných priečok v 7 kategóriách

Slovenský tím na súťaži tvorili víťazi národného kola. V 12. ročníku Škoda Challenge 2023 dokázali jeho zástupcovia bodovať a domov si priniesli päť ocenení v siedmich kategóriách. Súťažiaci tak nadviazali na úspechy z minulých rokov a tento ročník bol pre nich dokonca ten najúspešnejší. Postarali sa o to Marek Arendáč z  ALD Mobil SL, s.r.o., ktorý obsadil 1. miesto v kategórii Lakovač,  Tibor Erdelyi z KARIREAL SLOVAKIA, a.s. s 2. miestom v kategórii Predajca nových vozidiel, Juraj Bitarovský zo Škoda Auto Slovensko s 2. miestom v kategórii Zástupca importéra a Gabriel Kormúth z AUTOCOMODEX Trnava, ktorý obsadil 3. priečku v kategórii Servisný technik. Najvyšší stupeň víťazov zároveň patril celému slovenskému tímu v kategórii Best team.

Úspechy na svetovom poli

Slováci sa pravidelne umiestňujú na popredných či dokonca víťazných priečkach medzinárodných finále. Slovák zvíťazil aj minulý rok v celosvetovom finále súťaže Škoda Challenge v Nórsku – konkrétne Branislav Zágora zo spoločnosti ALD Mobil SL s.r.o. v Starej Ľubovni, ktorá patrí do siete autorizovaných partnerov značky Škoda na Slovensku, si odniesol víťazstvo v kategórii Lakovač. Servisní partneri Škoda zbierajú ocenenia aj v ďalších domácich súťažiach. Nedávno vyhodnocoval Auto magazín spolu s partnermi – Cech predajcov a autoservisov SR a Homola – autoservisná technika, aj Najlepšieho Autoopravára roka. Pre rok 2022 sa ním stal už spomínaný lakovač Branislav Zágora zo spoločnosti ALD Mobil SL s.r.o. v Starej Ľubovni. Okrem súťaže Škoda Challenge pomáha kvalitu predajných a popredajných služieb autorizovaných partnerov Škoda v technických aj netechnických činnostiach úspešne zvyšovať vlastné školiace stredisko spoločnosti Škoda Auto Slovensko, ktoré sa nachádza v Nitre.

Značky: