Orange v spolupráci so spoločnosťou Unicorn, dnes spúšťa komerčné riešenie mestského parkovania ZAPARKUJ.TO.

Riešenie  vzniklo v spolupráci so študentmi Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a prvým mestom, v ktorom jeho obyvatelia budú môcť od dnes využívať túto inovatívnu službu parkovania, je Žiar nad Hronom.

Efektívne parkovanie pre moderné mestá a občanov

ZAPARKUJ.TO ako služba spadajúca do oblasti internetu vecí umožňuje mestám efektívne nastaviť parkovaciu politiku, zabezpečiť pre svojich obyvateľov vyšší komfort, prehľad o využití aktuálnych parkovacích kapacít či jednoduchú úhradu za parkovanie.

Na webe aj v prehľadnej aplikácii

Služba ZAPARKUJ.TO je na adrese www.zaparkuj.to dostupná ako webový portál, ale k dispozícii je aj ako praktická aplikácia do smartfónu (pre operačný systém Android aj iOS). Vďaka službe má vodič v reálnom čase k dispozícii informácie o aktuálnej parkovacej situácii na jednotlivých mestských parkoviskách, vie si zistiť obsadenosť konkrétnych miest, podmienky parkovania, ale zároveň môže parkovné aj priamo uhradiť či už prostredníctvom SMS správy alebo platobnou kartou.

Riešenie ponúka aj možnosti ako napríklad upozornenie na vypršanie úhrady parkovného pre parkujúcich, komplexné štatistiky využívania parkovacích kapacít a výber parkovného pre mesto, ale aj poskytnutie informácie o nezaplatenom parkovnom zložkám mestskej polície či prevádzkovateľovi parkoviska.

Prečítajte si aj:

SmartParking vám nájde voľné parkovacie miesto a ušetrí drahocenný čas

Značky: