Záväzok zabezpečovať v Microsoft Teams ochranu osobných údajov a zabezpečenie

0

Videokonferencie sa takmer zo dňa na deň stali dôležitou súčasťou nášho každodenného života a práce. Ubehlo pár týždňov a v tíme v spoločnosti Microsoft si zvykli na novú realitu.

Jej súčasťou je, že navzájom vidíme, ako to vyzerá u nás doma vrátane psov, mačiek a ďalších členov domácnosti. Všetci po celom svete teraz pracujú, študujú a komunikujú s kolegami, priateľmi a rodinou s využitím možností, ktoré im poskytujú technológie. Ľudia sa spoliehajú na Microsoft Teams pri práci i výučbe, či už pri kuchynskom stole, na pohovke v obývačke alebo v pracovni, ktorá súčasne funguje aj ako domáca škola.

Veľké aj malé firmy sa spoliehajú na Teams pri plnení aj tých najdôležitejších pracovných úloh. Záchranári komunikujú s pomocou Teams v situáciách, keď od nich závisia životy. Štátne úrady využívajú Teams, keď potrebujú presunúť zásoby lekárskeho materiálu do miest, kde sú najviac potrebné. Lekári a sestry toto riešenie používajú pri konzultáciách s pacientmi a výskumní pracovníci s jeho pomocou spolupracujú naprieč kontinentmi pri hľadaní vakcíny. Učitelia zase Teams používajú v rámci úplne nových spôsobov výučby. Dôležité okamihy našich interakcií, úspechov i osláv sa presunuli online.

Dnes viac ako inokedy ľudia potrebujú mať istotu, že ich virtuálne konverzácie sú súkromné ​​a zabezpečené. V spoločnosti Microsoft nie je ochrana osobných údajov a zabezpečenie nikdy druhoradou záležitosťou. Je záväzkom Microsoftu a to vždy, nielen v tomto náročnom období. V nasledujúcom texte sa dočítate, ako každý deň pracujú v Microsofte na tom, aby si s riešením Microsoft Teams získali vašu dôveru.

Pre videokonferencie v Teams poskytujú kontrolné mechanizmy v oblasti ochrany osobných údajov a zabezpečenia

V oblasti ochrany osobných údajov a zabezpečenia ponúka Microsoft celý rad kontrolných mechanizmov, pomocou ktorých môžete riadiť, kto sa môže na vašich schôdzkach zúčastniť a kto má v rámci stretnutia prístup k zdieľaným informáciám.

Napríklad rozhodujete o tom, ktorí z účastníkov mimo vašej organizácie sa môžu ku schôdzkam priamo pripájať a ktorí z nich budú musieť čakať v predsieni, než ich niekto vpustí dovnútra. Môžete tiež účastníkov odoberať, označovať „prednášajúcich“ a „poslucháčov“ a riadiť, kto môže počas schôdzky prezentovať obsah. Prístup pre hostí vám umožňuje pridávať osoby mimo vašej organizácie, a pritom si stále zachovávať kontrolu nad vašimi dátami. Moderovanie vám umožňuje riadiť, kto smie a nesmie publikovať a zdieľať obsah. Pokročilá umelá inteligencia monitoruje čety a pomáha predchádzať negatívnym prejavom, ako je šikanovanie alebo obťažovanie.

Keď schôdzku nahrávate, všetkým účastníkom sa pri začatí nahrávania zobrazí oznámenie a online účastníci majú priamy prístup k nášmu vyhláseniu o ochrane osobných údajov. K záznamom majú prístup len tie osoby, ktoré sa na hovore zúčastňujú alebo ktoré boli na schôdzku pozvané. Všetky záznamy sa ukladajú do úložiska s riadeným prístupom, ktoré je chránené pomocou oprávnenia a šifrovania.

Cielená ochrana vášho súkromia

Keď používate Microsoft Teams, zverujete svoje najcennejšie aktíva – svoje dáta a osobné údaje. Základom prístupu Microsoftu k ochrane osobných údajov je ich záväzok zaručiť vám transparentnosť, čo sa týka zhromažďovania, používania a distribúcie vašich dát. Ochrana osobných údajov zďaleka nie je druhoradou záležitosťou. Naopak, je neoddeliteľnou súčasťou filozofie Microsoftu a vývoja ich produktov. Tu uvádzame prehľad záväzkov v oblasti ochrany osobných údajov.

  • Údaje zo služby Teams nikdy nepoužívajú na to, aby sa vám zobrazovala reklama
  • V schôdzkach cez Teams nesledujú, či účastníci dávajú pozor alebo sa venujú viacerým činnostiam súčasne
  • Po ukončení alebo vypršaní platnosti vášho predplatného sú vaše dáta definitívne odstránené
  • Microsoft prijíma prísne opatrenia, aby zaistil, že prístup k vašim dátam bude obmedzený, a starostlivo definuje požiadavky, ktoré musia byť splnené, keď reaguje na žiadosti štátnych úradov o vaše dáta
  • Prístup k svojim vlastným zákazníckym dátam môžete získať kedykoľvek a z akéhokoľvek dôvodu
  • Na webe Transparency Hub pravidelne ponúka správy o transparentnosti, ktoré detailne opisujú, ako reaguje Microsoft na žiadosti o dáta vznesené tretími stranami.

Microsoft chránime vašu identitu a informácie o účte

Viacfaktorové overovanie (MFA) je funkcia, ktorú môže zapnúť váš správca IT. Chráni vaše používateľské meno a heslo tak, že od vás požaduje preukázanie vašej identity prostredníctvom ďalšej formy overenia. Tento jednoduchý overovací proces pozostávajúci z dvoch krokov sa dnes veľmi často používa v mnohých aplikáciách určených pre spotrebiteľov vrátane napríklad online bankovníctva. Chráni vás pred útokmi, ktoré využívajú slabé alebo odcudzené heslá.

Microsoft chráni vaše dáta a zabezpečuje ochranu pred kybernetickými hrozbami

Ako líder v oblasti zabezpečenia spracúva Microsoft každý deň viac ako osem biliónov bezpečnostných signálov a s ich využitím vás proaktívne chráni pred bezpečnostnými hrozbami. V Teams šifruje prenášané aj ukladané dáta, vaše dáta ukladá v našej zabezpečenej sieti datacentier a na video, zvuk a zdieľanie plochy používa protokol SRTP (Secure Real-time Transport Protocol).

Microsoft dodržiava viac ako 90 rôznych regulačných a odborových noriem

Teams spĺňajú predpisy, ktoré platia globálne, v určitých štátoch, oblastiach či v konkrétnych odvetviach. Podporujú preto viac ako 90 regulačných noriem a zákonov, medzi ktoré patrí zákon HIPAAsmernica GDPRprogram FedRAMPrámec SOC a zákon Family Educational Rights and Privacy Act (FERPA), ktorý zaisťuje bezpečie pre študentov a deti.

Ďalšie informácie o funkciách, ktoré Microsoft vytvoril, aby splnil tieto povinnosti, nájdete v detailnom príspevku o ochrane osobných údajov a zabezpečení v Microsoft Teams. Môžete si tiež preštudovať produktovú dokumentáciu k Teams. Ak sa chcete dozvedieť viac o prístupe k zabezpečeniu, dodržiavaniu predpisov a ochrane osobných údajov vo všetkých našich produktoch vrátane Teams, môžete navštíviť Centrum zabezpečenia spoločnosti Microsoft.

Bez ohľadu na to, ako v tomto mimoriadnom období Teams používate, aby ste zostali v spojení s ľuďmi, ktorí majú vo vašej práci a v živote to najdôležitejšie miesto, sú špecialisti v Microsofte odhodlaní sa aj naďalej učiť a každý deň sa zlepšovať, pretože ich prácou je pomáhať vám zabezpečiť dôvernosť a zabezpečenie všetkých vašich konverzácií.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>