Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon zlepšila teleobjektív formátu FX obľúbený medzi profesionálnymi fotografmi, ktorý je teraz rýchlejší, ľahší a agilnejší než kedykoľvek predtým. Nový objektív AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E FL ED VR je skonštruovaný tak, aby vynikol. Fotografom pracujúcim s rýchlo snímajúcimi digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon umožní, aby boli o krok napred.

 

Bez ohľadu na to, či snímate šport, akciu, najnovšie správy alebo reportáž, najnovšia verzia tohto renomovaného objektívu sa pýši mnohými zlepšeniami, ktoré v teréne predstavujú významný rozdiel. Zlepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu a riadenie expozície v kombinácii s režimom stabilizácie obrazu SPORT umožňujú výnimočné sériové snímanie. V porovnaní s jeho predchodcom je zlepšený výkon od okraja po okraj a znížil sa pokles svetla. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť sa znížila na pôsobivú hodnotu 1,1 m a maximálny reprodukčný pomer sa zvýšil z 0,11-násobku na 0,21-násobok. Konfigurovateľné tlačidlá na tubuse robia ovládanie plynulejším. Polohy krúžku zoomu a zaostrovacieho krúžku sú vymenené, aby bola manipulácia vyváženejšia. Vďaka novému tubusu zo zliatiny horčíka, prvkom s vysokým indexom lomu (HRI) a fluoritovým prvkom je tento objektív ľahší než kedykoľvek predtým, no jeho konštrukcia je stále rovnako odolná.

afs_70_200_2-8e_fl_ed_1_vyd2016_7_nowat

Dirk Jasper, Product Marketing Manager, Nikon Europe, povedal: „Nový objektív NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E ponúka neuveriteľné zvýšenie kvality snímky a celkovo rýchlejšie, plynulejšie snímanie. Režim stabilizácie obrazu SPORT a ergonómia prevzatá od najnovších teleobjektívov Nikon s ohniskovou vzdialenosťou 400 mm, 500 mm a 600 mm predstavujú významný rozdiel pre fotografov snímajúcich rýchlu nepredvídateľnú akciu pomocou profesionálnej digitálnej jednookej zrkadlovky, napríklad D5.“

Súhrn hlavných funkcií

Zlepšená stabilizácia obrazu (VR) a presnosť medzi objektívom a fotoaparátom

Najnovšia generácia stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4 kroky dlhšími ako pri snímaní bez použitia stabilizácie obrazu¹ a aktivuje sa v momente stlačenia tlačidla spúšte do polovice. Režim stabilizácie obrazu SPORT poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie. Zlepšené automatické zaostrovanie so sledovaním objektu umožňuje fotografom rýchlo a presne reagovať na zmeny automatického zaostrovania. Mechanizmus elektromagnetickej clony umožňuje výnimočne stabilné riadenie automatickej expozície dokonca aj počas rýchleho sériového snímania.

Výnimočná integrita: optická presnosť až po okraj obrazového poľa

Úplne nová optická konštrukcia zaručuje špičkový výkon od okraja po okraj. Nová optická konštrukcia zahŕňa šesť prvkov zo skla ED, fluoritový optický prvok a prvok s vysokým indexom lomu (HRI). Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat znižuje reflexy a závoj, aby sa dosiahli čistejšie snímky, pričom v celom rozsahu zoomu sú skorigované farebné okraje, farebná vada a skreslenie.

Značky: