Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Predtým súčasť N-central, teraz je DNS Filtering k dispozícii aj ako samostatný produkt

ZEBRA SYSTEMS, distribútor riešení N-able na českom a slovenskom trhu, oznámila dostupnosť N-able DNS Filtering, nástroja IT bezpečnosti vo forme samostatného riešenia. Produkt, ktorý bol predtým dostupný iba ako súčasť RMM platformy N-able N-central, umožňuje MSP poskytovateľom chrániť svojich zákazníkov pred pokročilými webovými hrozbami.

Odhaľovanie webových hrozieb je stále náročnejšie, napríklad podľa niektorých zistení 50 % phishingových webových stránok využíva bezpečný protokol HTTPS. Počet phishingových incidentov sa pritom neustále zvyšuje a prerastá typicky do ransomvérových útokov s nepríjemnými dôsledkami prevádzkových výpadkov a finančného vydierania. Filtrovanie DNS predstavuje prvú líniu obrany, ktorá významne znižuje riziko napadnutia pred škodlivými aktivitami hekerov. Ide o techniku, ako blokovať prístup k určitým webom alebo IP adresám, ktoré môžu ohroziť firemné systémy.

Riešenie N-able DNS Filtering okrem iného poskytuje:

  • Efektívnu ochranu proti hrozbám – bráni pred prístupom k nechcenému či škodlivému webovému obsahu.
  • Blokovanie aplikácií pomocou AppAware – Zvyšuje úroveň bezpečnosti a produktivity blokovaním aplikácií pomocou nástroja AppAware a využitím inteligentných funkcií.
  • Detailné reportovanie – Vizualizuje aktivitu v sieti a poskytuje detailné reporty o prevádzke a zabezpečení zákazníckych sietí.
  • Single Sign-On prístup – Na bezpečné prihlásenie sa k DNS Filteringu, rovnako ako k množstvu ďalších služieb, je možné využiť jeden OIDC účet, napr. Okta, Jumpcloud alebo Azure AD.
  • Umelú inteligenciu – Identifikuje škodlivé webové stránky v reálnom čase pomocou kategorizácie postavenej na AI.
  • Nastavenie špecifických pravidiel – Umožňuje vytvoriť špecifické pravidlá pre každé zariadenie, skupinu či celú sieť.

„Každý deň vznikajú tisícky škodlivých webových stránok, phishingových útokov a ransomvérových hrozieb, ktoré nedokážu tradičné technológie včas rozoznať a blokovať,“ povedal Ondřej Šabata, Sales Engineer pre riešenia N-able v spoločnosti ZEBRA SYSTEMS. „Samostatný produkt N-able DNS Filtering rozširuje možnosti využitia aj pre tých MSP partnerov, ktorí nevyužívajú platformu N-central, ale napriek tomu chcú chrániť svojich zákazníkov pred nebezpečnými útokmi z webu.“

Viac informácií o produkte na https://www.zebra.cz/produkty-n-able/n-able-dns-filtering/.

Značky: